Tag : јагоди

Кујна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Чизкејк со Јагоди и Ф’стаци (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...
Лајфстајл Сцена

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за Вера Мештеровиќ: Во лето се грејам со фен

Igor
Приватниот живот на познатите личности е секогаш интересен за јавноста. Ги интересира што јадат, со кого легнуваат, со кого водат љубов, што прават додека се...
Кујна Сцена

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Igor
Колач од 4 јајца. Брзо се подготвува и идеален е за овој период од годината. Се прави со 800 грама јагоди, а готов е за...
Кујна Сцена

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете брз десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила… Состојки: -250 грама кекси -80 грама путер или маргарин Бел крем: – 200 грама бело...
Кујна Сцена

За љубителите на јагоди – Направете неодолив милкшејк (РЕЦЕПТ)

Igor
Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување во пеколните денови кои претстојат… Потребни состојки:...
Кујна Сцена

Колку јагоди и цреши дневно смеат да се изедат?

Igor
Црешите и јагодите можат да се консумираат во многу комбинации. Корисни се за имунитетот и содржат многу витамини, но многумина не се сигурни колку јагоди...
Живот

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со БОГАТ фил од ЈАГОДИ (РЕЦЕПТ)

Igor
Овој колач е лесен, сочен и освежувачки, а покрај тоа се подготвува многу брзо и лесно.   Состојки: 200 грама путер (собра температура) 120 грама...
Живот

Домашен сок од јагоди БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ, одличен за лето (РЕЦЕПТ)

Igor
Она што го прави овој рецепт за сок од јагоди посебен е ниската содржина на шеќер, но и „заробениот“ автентичен вкус на јагода во кој...
Живот

Торта која ги буди сите сетила: Раскошен десерт со јагоди во кој секој ќе ужива!

Igor
Фантастичен десерт за целото семејство… Состојки за чоколадниот бисквит: – 4 јајца – 200 грама шеќер – 70 грама путер – 70 грама чоколадо –...
Кујна Сцена

СЕЗОНА НА СВЕЖИ ЈАГОДИ: Многу лесен рецепт за овошни мафини

Igor
Конечно дојде сезоната на вкусните и освежувачки јагоди, кои речиси сите ги сакаме, било да се свежи, џем, слатко, кандирани или во колачи. Сезоната на...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian