17.8 C
Скопје
07:01 - 30 јуни, 2022

Ознака : шпанија

Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо
Шпанската кралица Летиција беше домаќинка на гала вечерта и пречека над четириесет шефови на држави и влади со нивните сопружнички во Кралската палата во Мадрид....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Летиција од Шпанија во „стар“ веќе виден фустан на вечерата во чест на членките на НАТО (каде присуствуваше Пендаровски со сопругата)

Еспресо
Кралот Фелипе и кралицата Летиција од Шпанија ги пречекаа светските лидери на земјите кои се приклучуваат на НАТО во Кралската палата во Мадрид. Меѓу темите...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Фото) Кралска вечера за Пендаровски и Елизабета во друштво на најубавата кралица во светот и Фелипе Шести

Еспресо
Македонскиот претседател Стево Пендаровски во друштво на сопругата Елизабета Ѓоргиевска вчера беа на свечена вечера со кралот на Шпанија Фелипе Шести и неговата убава сопруга...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Фото) Прва средба на Летиција и Џил Бајден; кралицата во креација во фламенго стил

Еспресо
Кралицата и првата дама на Америка за прв пат се сретнаа во Мадрид во пресрет на самитот на НАТО. Двете жени со својот изглед јасно...
Дестинации и Дегустации Свет Сцена

Појадувајте како кралицата на Шпанија: Летиција се придржува до правилата на доктор Николас Периконе

Еспресо
Појадокот е најважниот оброк во денот, тоа го знаеме. Но, правилно искомбинираните намирници со кои би го почнале утрото можат многу да ни помогнат во...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Поранешниот крал Хуан Карлос се враќа во Шпанија по две години егзил

Еспресо
Хуан Карлос ја напушти Шпанија и замина за Емиратите откако беше поврзан со истрага за наводна корупција. Во март истрагата беше затворена. Поранешниот крал на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Која е Шанел? Кубанката која ја вжешти евровизиската сцена во име на Шпанија

Еспресо
За неа веќе на големо се зборува. Младата Шанел ја претстави Шпанија на Евровизија со нејзината песна SloMo, со заводлив танц и магнетен ритам, во...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

(ВИДЕО) „НЕ ГИ ИЗМИВ ДОБРО РАЦЕТЕ“: Констракта од кревет ги поздрави евровизиските фанови на шпански

Еспресо
ПРЕТСТАВНИЧКАТА на Србија, Ана Ѓуриќ Констракта поради здравствени причини беше спречена да присуствува на настанот во Мадрид, но на присутните во салата им упати посебни...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЦМОК, ЦМОКот и баци-раката на принц Чарлс на средба со убавата кралица Летиција: Ова се вика ЏЕНТЛМЕН, иако смешно изгледа!

Еспресо
Ама чуден кралски пар! Принцот и кралицата заедно учествуваа на отворањето на шпанската галерија во Окленд, Англија. Срдечна средба, како што покажуваат фотографиите на денот:...
Балкан Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ВРТОГЛАВО расте инфлацијата во Европа: 7,3% во Германија, 9,8% во Шпанија, и несреќно изненадување – во Турција што ќе се одрази на нашиот пазар!

Еспресо
Трошоците за енергија се главниот фактор. Во еврозоната, растот на цените веќе е речиси три пати поголем од целта од 2%. Во многу европски земји...