16.8 C
Скопје
23:49 - 19 мај, 2024

Ознака : топлите

Здрави навики

Прекумерно се потите за време на топлите денови – Еве како да го спречите тоа!

Еспресо
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Секојдневие

Еве како да спречите претерано потење во топлите летни денови

Igor
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Дестинации и Дегустации

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Igor
Колач од 4 јајца. Брзо се подготвува и идеален е за овој период од годината. Се прави со 800 грама јагоди, а готов е за...