19.8 C
Скопје
22:06 - 19 мај, 2024

Ознака : трикови

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Малите тајни на големите готвачи: Кулинарски трикови кои секому ќе му бидат од корист

Еспресо
Овие мали кулинарски трикови треба да ги знае секој кој сака да биде успешен во кујната. 1. Непријатниот мирис и вкус на млекото кое малку...
Секојдневие

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно се соли храната?

Еспресо
Иако поголемиот дел од луѓето мислат дека зачинувањето на храната, особено солењето е едноставен процес, при кој не постои можност да се згреши, сепак тоа...
Секојдневие

Со овие мали трикови вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Еспресо
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
Секојдневие

Домаќинките советуваат: Неколку трикови за беспрекорно чисти и бели алишта

Еспресо
Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со современиот начин на живеење, неретко...
Секојдневие

Погледнете како да го поправите патентот за секунда само со помош на вилушка и уште 28 неверојатни трикови! (ВИДЕО)

Еспресо
На ова видео сигурно ќе пронајдете барем една работа која одамна ви била потребна… Дали знаете дека со помош на обична вилушка можете буквално за...
Uncategorized

Генијален трик со кој бананите ќе останат свежи и до недела дена! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Смеѓите точки на бананите се знак дека дозреваат, дека се полни со шеќер и корисни состојќи, но кога темните точки ќе преовладаат тоа е знак...
Здрави навики

Кои витамини ни се неопходни за забрзано слабеење

Слободен печат
Кога сме на диета и кога вежбаме за да ослабеме, неопходни ни се витамините. Еве, кои витамини го забрзуваат процесот на слабеење и помагаат во...
Сцена

5 корисни совети како да ги прикриете килограмите доколку ви пречат

Igor
Се поголема популарност стекнува body positive movement, да не се биде оптоварен со изгледот и да се прифатите такви какви што сте. Се додека се...
Лајфстајл

7 трикови со кои ЗАГАРАНТИРАНО ќе го привлечете машкото внимание!

Igor
Секој маж има свој вкус кога станува збор за изборот на идеална партнерка. Некои мажи сакаат високи и слаби жени со темна коса, други пак...
Лајфстајл

Како да ја освоите и задржите девојката која ви се допаѓа? Ви нудиме неколку трикови!

Igor
За да го добиете и да го задржите вниманието на една девојка, потребно е нешто повеќе отколку само флертување. Голем број мажи не се добри...