Ознака : советуваат

Секојдневие

Домаќинките советуваат: Неколку трикови за беспрекорно чисти и бели алишта

Еспресо
Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со современиот начин на живеење, неретко...
Сцена Хороскоп

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Igor
Ви се случило ли некогаш да не знаете каква одлука да донесете? По многубројните неуспешни обиди самите да одлучите што е најдобро за вас, веројатно...
Здрави навики

Фризерите советуваат: Овој тест од 10 секунди открива дали смеете да ја фарбате косата

Igor
Многу фактори влијаат на крајниот резултат на фарбањето на косата, но еден е клучен – косата мора да биде здрава за таа да изгледа добро....