17.8 C
Скопје
01:24 - 26 мај, 2024

Ознака : најдобри

Дестинации и Дегустации

(ФОТО) Ова се петте најдобри бургери од во светот: Плескавицата е основата, но на некои места тоа парче месо се подготвува со особено внимание

М. Р.
Плескавицата е основата на еден добар бургер, но на некои места тоа парче месо се подготвува со особено внимание. Брзите ресторани кои веројатно поради достапноста...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗА БРЗИ РЕЗУЛТАТИ: Што да пиете пред и после вежбање

Еспресо
За добри резултати од тренингот многу е важно што јадеме и пиеме пред вежбање и после вежбање. Постојат пијалоци кои можат да ни помогнат и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо
Идниот британски крал, малечкиот принц Џорџ и неговата сестричка принцезата Шарлот учат во училиштето „Thomas’s Battersea“ во Лондон. Иако малечкиот Џорџ е трет, а неговата...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Еспресо
Дали сте во стабилна и среќна врска и размислувате за тоа колку би било прекрасно еден ден да имате деца со вашиот драг партнер? Секако,...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Патниците избраа: Ѕирнете во 17-те најлуксузни хотели во светот (ФОТО)

Еспресо
Од 17 најдобри хотели само четири се наоѓаат во САД. Два објекти од врвот на листата се изградени во Лос Анџелес, а меѓу најпрестижните се...
Секојдневие

Најоткачените модни комбинации за изминатата година! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Емисијата „What the Fashion“ на телевизискиот лајфстајл програм E! News ги претстави најдобрите изгледи од 2019 година. Водителоите Зури Хал, Џастин Мартиндал, Морган Стјуарт и...
Филм и ТВ

Најдобрите 10 филмски перформанси за оваа декада! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Ова се сметаат за најдобрите перформанси во оваа декада, но дали мислите дека некој недостига? Погледнете го видеото и сами пресудете: Кој е вашиот фаворит?...
Лајфстајл

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Еспресо
Од вкупно 593 песни ги избраа најдобрите. Ова се 10-те најдобри песни според мислењето на „Guardian“. Дали се согласувате со нивната листа? 10. Fat White...
Секојдневие

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Igor
Кога есента ќе затропа на вратата јасно е дека е време за кожната гардероба. Јакните од овој материјал веќе со години се задолжително парче во...
СценаХороскоп

Овие хороскопски знаци делат најдобри совети!

Igor
Ви се случило ли некогаш да не знаете каква одлука да донесете? По многубројните неуспешни обиди самите да одлучите што е најдобро за вас, веројатно...