24.8 C
Скопје
08:41 - 13 јуни, 2024

Ознака : хотели

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Би спиеле ли во хотел Алкатраз? Најпознатите затвори во светот денес се туристички атракции

Ј.К.Д
Старите затвори денес доживуваат нов живот како места што привлекуваат сè повеќе љубопитни патници, кои гледаат на ваквиот „туризам“ како на најавтентично стопување во локалната...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Патниците избраа: Ѕирнете во 17-те најлуксузни хотели во светот (ФОТО)

Еспресо
Од 17 најдобри хотели само четири се наоѓаат во САД. Два објекти од врвот на листата се изградени во Лос Анџелес, а меѓу најпрестижните се...