14.8 C
Скопје
06:58 - 22 мај, 2024

Ознака : туризам

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Би спиеле ли во хотел Алкатраз? Најпознатите затвори во светот денес се туристички атракции

Ј.К.Д
Старите затвори денес доживуваат нов живот како места што привлекуваат сè повеќе љубопитни патници, кои гледаат на ваквиот „туризам“ како на најавтентично стопување во локалната...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

НОВА АТРАКЦИЈА ЗА ТУРИСТИТЕ: Мултифункционалниот Центар во Слоештица

Еспресо
Слоештица – селото со име за цел еден свет, минатите денови ги пречека гостите од ЕУ и прекуграничниот регион со Албанија на свечена конференција по...
ЛајфстајлСцена

ЏЕСИКА АЛБА НА ЈАДРАН: Еве кое место засекогаш ќе ѝ остане во срцето

Igor
Џесика Алба е на службено патување во Хрватска, за промовирање на серијата „L.A.’s Finest“, но и покрај тоа не можела да одолее на убавините кои...