13:40 - 19 април, 2024

Ознака : затвори

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Би спиеле ли во хотел Алкатраз? Најпознатите затвори во светот денес се туристички атракции

Ј.К.Д
Старите затвори денес доживуваат нов живот како места што привлекуваат сè повеќе љубопитни патници, кои гледаат на ваквиот „туризам“ како на најавтентично стопување во локалната...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Угостител за пример: Столе Стоилов го затвора неговиот ресторан поради коронавирусот!

Васко Спасоски
Познатиот ракометар Столе Стоилов ќе го затвори неговиот ресторан во центарот на Скопје поради настанатата ситуација со вурисот. Миленикот на ракометната публика оваа информација ја...