34.8 C
Скопје
15:40 - 24 јуни, 2024

Ознака : Шарлот

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шарлот се прости од својата свекрва од култната серија „Сексот и градот“: Еве што порача по повод смртта на актерската ѕвезда

Еспресо
Глумицата Кристин Дејвис се опрости на Инстаграм од својата славна колешка Френсис Стернхаген која почина вчера во својот дом во Њујорк на возраст од 93...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Принцезата-воин“ Шарлот дува 7 свеќички: ТРИ НОВИ ФОТОГРАФИИ направени од мама Кејт

Еспресо
Кенсингтонската палата сподели три нови фотографии од принцезата, која полни седум години на 2 мај. Нешто повеќе од една недела по четвртиот роденден на Луис...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Најслатките изданија од малата бунтовна принцеза Шарлот: Убавината и шармот ги наследила од мајка и, а бунтовноста од… (ФОТО)

Еспресо
Средното дете на британскиот кралски пар е се само не обична принцеза… Средното дете на британскиот престолонаследник и неговата сопруга Кејт плени со шарм и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Строги правила до кои принцезата Шарлот треба да се придржува

Еспресо
Принцезата Шарлот пред некој ден го прослави својот петти роденден, но дури и на тој ден таа мораше да се придржува до строгите правила кои...
Секојдневие

Принцезата Шарлот ќе го прослави петтиот роденден, откриено како ќе учествува и кралицата

Еспресо
Вилијам, Кејт и нивните три деца, шестгодишниот Џорџ, славеничката Шарлот и двегодишниот принц Луис, се во изолација во Норфок. Британската принцеза Шарлот ќе го прослави...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо
Идниот британски крал, малечкиот принц Џорџ и неговата сестричка принцезата Шарлот учат во училиштето „Thomas’s Battersea“ во Лондон. Иако малечкиот Џорџ е трет, а неговата...
Uncategorized

Принцезата Шарлот за Божиќ има една желба, но родителите нема да и ја исполнат

Слободен печат
Иако е родена како принцеза на британскиот дворец, малечката Шарлот не може да добие баш се што ќе посака. Британските медиуми се распишаа за желбите...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Шарлот од „Сексот и Градот“ откри која е најодвратната сцена која ја снимила (ВИДЕО)

Igor
Иако престана да се емитува пред 15 години, серијата „Сексот и градот“ и понатака е една од најпопуларните на интернет. Обожавателите на серијата се надеваа...
ЛајфстајлСцена

Малечката принцеза веќе доби свој прекар во училиштето (ФОТО)

Igor
Принцезата Шарлот минатата недела за првпат тргна во училиште, а на првиот ден од наставата таа пристигна во друштво на родителите и постариот брат Џорџ....
ЛајфстајлСцена

Принцезата Шарлот им се исплази на поддржувачите на нејзините родители (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Војвотката Кејт Мидлтон и принцот Вилијам учествуваа во едриличарска регата со хуманитарен карактер на островот Вајт. А нив ги бодреа и нивните деца принцезата Шарлот...