12.8 C
Скопје
18:43 - 28 февруари, 2024

Ознака : англија

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џони Деп за новиот живот во романтичното англиско село: „Тука можам да бидам свој“

Еспресо
Џони Деп ја призна љубовта кон осамениот живот. Актерот даде интервју за списанието Сомерсет Лајф, а делови од интервјуто пренесе Дејли Мејл. Ѕвездата на „Пиратите...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Алармантни вести од Велика Британија: Две деца починале од шарлах, инфекцијата се шири во училишта, родителите во паника

Еспресо
Алармантни вести пристигнуваат од Велика Британија, имено, минатата недела дете починало од стрептокока од групата А, а вчера во училиштето во Пенарт, Велс, е потврдена...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Капитенот на Англија има многу необична сопруга: личи на него како близначка, полничка е, а има ланец на фитнес клубови

Еспресо
Пред натрпеварот Англија – Велс кој започнува денес во 20 часот, запознајте ја сопругата на капитенот и стрелец на Англија, Хари Кејн. Не, таа не...
СветСлајдерСцена

„Не сакам да умрам во Америка“: Ози Озборн би се селел и на Тимбукту, само подалеку од САД зашто „стана чудно место за живеење“

Еспресо
Ози Озборн вели дека тој и неговата сопруга ќе ги напуштат САД поради масовните престрелки. Пејачот Ози Озборн ги критикуваше САД и рече дека планира...
СветСлајдерСцена

Меган Маркл и Хари се враќаат во Англија, еве ја причината

Еспресо
Последниот пат на посетата на Лондон предвреме ја напуштија престолнината на Велика Британија и тоа со мрачни лица, но Меган и Хари веќе имаат ново...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Прекината втората дебата Трас-Сунак: среде дебата за војната во Украина, новинарката се онесвестила, еве го моментот

Еспресо
Многу анксиозност, но ништо сериозно. Поблаги тонови за предизвик меѓу Трас и Сунак.  Втората телевизиска дебата, водена вчеравечер на Толк Тв (по првата емитувана вчера...
ЕспресоСлајдер

Трас и Сунак не го напаѓаат Џонсон: „Време е да се сврти страницата“

Еспресо
За време на конфронтацијата на тв-дебатата, Сунак ја потсети својата „ривалка“ – за референдумот за Брегзит – „дека треба да остане во Европската унија“. Трас...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Баша е најубавата докторка на светот со коефициент на интелигенција 140, специјалистка по пулмологија и поранешна Мис Универзум

Еспресо
Баша Мукерџи е докторка која е специјализиран за респираторна медицина. Таа е поранешна Мис на Англија (2019), но ја „фрли“ круната во екот на корона-...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вилијам и Кејт пред нов предизвик: Нивните деца Џорџ, Шарлот и Луис ги менуваат презимињата; Но, прво Чарлс мора да стане крал

Еспресо
Со нивниот дедо на тронот, нивниот татко Вилијам ќе стане принц од Велс, а Џорџ, Шарлот и Луис од Кембриџ ќе го земат презимето Велс,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Кејт Мидлтон во воен шлем ги поздравува вооружените сили на Англија

Еспресо
Во Англија денес 25 јуни се слават Вооружените сили. Важен ден за целата земја и кој Кејт Мидлтон избра да го поздрави, заедно со принцот...