10.8 C
Скопје
21:21 - 28 февруари, 2024

Ознака : баша

Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Баша е најубавата докторка на светот со коефициент на интелигенција 140, специјалистка по пулмологија и поранешна Мис Универзум

Еспресо
Баша Мукерџи е докторка која е специјализиран за респираторна медицина. Таа е поранешна Мис на Англија (2019), но ја „фрли“ круната во екот на корона-...