5.6 C
Скопје
04:26 - 19 април, 2024

Ознака : докторка

Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Баша е најубавата докторка на светот со коефициент на интелигенција 140, специјалистка по пулмологија и поранешна Мис Универзум

Еспресо
Баша Мукерџи е докторка која е специјализиран за респираторна медицина. Таа е поранешна Мис на Англија (2019), но ја „фрли“ круната во екот на корона-...
СветСлајдерСцена

ДЕЈВИД БЕКАМ го отстапи својот Инстаграм профил на докторка од Украина: Еве како таа ја користи платформата со 71,4 милиони пријатели

Еспресо
Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам ја препуштил контролата на својот Инстаграм профил на украински детски анестезиолог која работи во Харков за да ги опише искуствата од...
ЕспресоСекојдневие

(ВИДЕО) БЛАМ ВО ЖИВО: На тема вакцинација, во дневникот на РТС, се соблече сестрата

М. С.
Гафовите на телевизиските преноси во живо не се ништо ново. Овој пат, темата и позадината ептен беа погодени. Во дневникот на РТС, во ординацијата на...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

(ВИДЕО) МОЧКАТЕ ПОД ТУШ? Опасна ви е навиката, тврди докторката која стана хит на Интернет

еспресо
Видеото на американската докторка Алисија Xефри-Томас, која објави серија приказни на тема „мочам под туш“, стана вирална на „Тик Ток“. Докторката ја нарече оваа навика...
СекојдневиеСлајдер

ОСВЕН ВАКЦИНА, ДОКТОРКАТА МУ ВБРИЗГА УШТЕ НЕШТО!

Мими Стојановска
Еден млад човек отиде пред неколку дена да ја прими првата доза од вакцината против корона, но се чини дека убавата докторка му вбризга и...
Секојдневие

Порака од докторка која може да ви го спаси животот – „Ви благодариме за аплаузот, но овие две важни работи не ги правите“

Слободен печат
Арабиа Морете, докторка од најзагрозената итна служба во Њујорк во време на коронавирусот, порача дека докторите и сестрите знаат дека без оглед на оптимизмот на...