23.8 C
Скопје
14:04 - 30 мај, 2024

Ознака : во живо

Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

46. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР – МОТ: Изведби во живо на 26 внимателно селектирани претстави

Еспресо
Тимот на МКЦ го најавува 46-тото издание на Млад отворен театар – МОТ, во два блока – од 18 до 26 ноември и од 2...
ЕспресоСекојдневие

(ВИДЕО) БЛАМ ВО ЖИВО: На тема вакцинација, во дневникот на РТС, се соблече сестрата

М. С.
Гафовите на телевизиските преноси во живо не се ништо ново. Овој пат, темата и позадината ептен беа погодени. Во дневникот на РТС, во ординацијата на...
Здрави навики

Следете ја во живо ситуацијата со коронавирус низ светот! (ВИДЕО)

Еспресо
На Јутјуб се појави линк на кој што може во живо да се следи ситуацијата со пандемијата од коронавирусот во светот. Ова стримање е постојано...