22.8 C
Скопје
20:12 - 14 јуни, 2024

Ознака : мот

Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

„ВИШНОВАТА ГРАДИНА“ ВО РЕЖИЈА НА МИЛЧИН ВЕЧЕРВА НА МОТ: Драма за транзицијата, за неподносливата леснотија на пропаѓањето на општеството

Еспресо
Вечерва (26.ноември) со почеток во 20 часот во Театар Комедија ќе се изведува претставата „Вишновата градина“ во режија на Владимир Мичин.   „Вишновата градина“ е драма...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

46. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР – МОТ: Изведби во живо на 26 внимателно селектирани претстави

Еспресо
Тимот на МКЦ го најавува 46-тото издание на Млад отворен театар – МОТ, во два блока – од 18 до 26 ноември и од 2...