17.8 C
Скопје
14:50 - 20 април, 2024

Ознака : претстави

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдерЧудесни жени

РАЗГОВОР СО БИЛЈАНА КРАЈЧЕВСКА, драматург: Нема пишување без да читаш, пишувањето за театар е како секогаш да играш на нов терен!

Наташа Мустафа
Билјана Крајчевска работи како драматург во Народен Театар Битола. Како драматург и авторка работела на повеќе претстави низ театрите во Македонија: Народен Театар Битола, Кумановски...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

46. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР – МОТ: Изведби во живо на 26 внимателно селектирани претстави

Еспресо
Тимот на МКЦ го најавува 46-тото издание на Млад отворен театар – МОТ, во два блока – од 18 до 26 ноември и од 2...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Омилената актерка на машката популација: Лидија Вукичевиќ гола во џакузи си игра со сапуницата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Лидија Вукичевиќ сака да ужива во животот, а кога и дозволуваат обврските, таа знае како да се опушти. Актерката овој пат се раскомоти во џакузи,...
Uncategorized

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Индира Форца го претстави она на што долго работеше, а за ова ќе зборува ЦЕЛ РЕГИОН (ВИДЕО)

Слободен печат
Горко-слатките спомени, кои сите ги носиме во душата, е темата на новиот сингл на Индира „Првиот се памти“. Љубовната песна, во која може многумина да...