3.8 C
Скопје
04:23 - 21 април, 2024

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Индира Форца го претстави она на што долго работеше, а за ова ќе зборува ЦЕЛ РЕГИОН (ВИДЕО)

Горко-слатките спомени, кои сите ги носиме во душата, е темата на новиот сингл на Индира „Првиот се памти“.

Љубовната песна, во која може многумина да се пронајдат, е подарок од Индира Форца за крајот на нејзината многу успешна година.

Зборовите ги напиша Индира, а музиката ја потпишува хитмејкерот Бранимир Михаљевиќ.

– Со оваа песна сакам да ги загреам сите срца и да ги исполнам со љубов во овој месец на прослави и празници, порача Индира Форца.

Модерниот ритам на новиот сингл потврдува дека Индира не се откажува од својот препознатлив звук кој го постави и на својот прв самосотен албум. По песната „Грешка во генот“, која покажа дека Индира оди чекор подалеку со продукциските трендови, новиот сингл „Првиот се памти“ е фузија на она што Индира го претставуваше веќе неколку години.

– Сакам да ја истражувам музиката, да си играм во студио, вели Индира.

Индира оваа година го промени и имиџот, и својата препознатлива фризура конечно ја промени, а за тоа доби бројни комплименти.

Доколку судиме по новата песна „Првиот се памти“, албумот најавен за следната година ќе биде вистински музички деликатес.

Слични објави

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ позираше во вежбална: Водителката ја покажа долната облека

Еспресо

„Жал ми е за секој развод, некогаш е неизбежен“: Мелина експресно раскрсти со Харис Џиновиќ

Еспресо

Тронот на Монако може да го преземе сестрата на принцот Алберт: Неговиот татко се сомневаше во него! 

еспресо

Шокантни детали за Шарлин и Алберт од Монако: Таа троши како луда, а тој ги плаќа и љубовниците

еспресо

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јована Јоксимовиќ: „Ги малтретира вработените, нека ја покаже дипломата!“

еспресо
Се вчитува....