Ознака : индира

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Прва слика од пејачката Индира Арадиновиќ по излегувањето од болница и двомесечната борба за живот (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Индира Арадиновиќ Инди по два месеци излезе од болница и сега се наоѓа во својот дом, од каде објави и селфи по подолго време....
Uncategorized

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Индира Форца го претстави она на што долго работеше, а за ова ќе зборува ЦЕЛ РЕГИОН (ВИДЕО)

Слободен печат
Горко-слатките спомени, кои сите ги носиме во душата, е темата на новиот сингл на Индира „Првиот се памти“. Љубовната песна, во која може многумина да...
Лајфстајл Сцена

Познатите стихови на Индира кријат болна љубовна тајна

Igor
Песната „Змај“ на Индира Радиќ е добро позната на целиот Балкан, но зад овие љубовни стихови се крие многу тажна приказна. Авторката Марина Туцаковиќ најпрво...