23.8 C
Скопје
14:28 - 30 мај, 2024

Ознака : МКЦ

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: Во МКЦ на „Вистинскиот запад“ по текст на Сем Шепард, во режија на Борис Василески

М.П
„Вистинскиот запад“ по текст на Сем Шепард, во режија на Борис Василески овој четврток, со почеток од 20 часот во МКЦ, сала 25 мај. „Сте...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Од 24 до 27 март во МКЦ: Почувствувајте ја магијата на црно-белата фотографија, не ја пропуштајте оваа изложба

Еспресо
Во просториите на Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи изложба на црно-бели фотографии и графички дизајн. Од 24 до 27 март можете да...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: Две изведби на „Спасени“ во МКЦ

М.П
Закажани се две изведби на театарската претстава „Спасени“ – денес и утре во Младинскиот културен центар, со почеток од 20:00 часот. Претставата е во режија...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На изложба „Р/Еволуција“ на Владимир Ѓорѓиевски, Назли Џан и Александра Јовановска

М.П
Во петок, 17.3.2023 година, со почеток во 19:30 часот, во галеријата на Младинскиот културен центар, ќе биде отворена изложбата „Р/Еволуција“ на Владимир Ѓорѓиевски, Назли Џан и...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

На 18 март во МКЦ: 25 години јубилеј на култниот загрепски поп/хип-хоп бенд „ЕЛЕМЕНТАЛ“

М.П
На 18 март, сабота, со почеток од 21 часот во МКЦ е закажан концерт на бендот „ЕЛЕМЕНТАЛ“. Како еден од најуспешните бендови на Балканот, по...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Во четврток во МКЦ: Претстава „ГЛУМиЦИ“

М.П
Овој четврток на репертоар во Младинскиот културен центар е претставата „ГЛУМиЦИ“. Се работи за колективно авторство во продукција на добропознатото независно театарско здружение „Артопија“. Дизајнот...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На концерт на Alex Zhang Hungtai во МКЦ

М.П
МКЦ Скопје во соработка со Swamp Booking ја најави турнејата на извонредниот тајванско-канадски композитор Alex Zhang Hungtai. Вечерва, со почеток од 21 часот настапува во денсинг...
ЕспресоСлајдер

(Видео) Холандската соул дива Шерон Ковач доаѓа во Скопје

Еспресо
Една од најголемите сензации на холандската музичка сцена, Шерон Ковач, првпат доаѓа во Скопје во рамки на концертниот серијал Musicology Sessions, на кој ќе одржи...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ЈОВАНО, ЈОВАНКЕ: Авторски танцов перформанс на Јована Зајкова вечерва во МКЦ

Еспресо
Вечерва, со почеток од 21 часот во МКЦ (сала 25 Мај) ќе се одржи втората изведба на „Јовано, Јованке“ – авторски танцов перформанс на Јована...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ВЕЧЕРВА ВО МКЦ: Премиера на „ГЛУМиЦИ“ – нова театарска претстава на Артопија

Еспресо
Вечерва, со почеток од 21 часот, во МКЦ ќе се случи премиера на „ГЛУМиЦИ“ – новата претстава со колективно авторство од независното театарско здружение Артопија....