19.8 C
Скопје
22:01 - 14 јуни, 2024

Ознака : МКЦ

UncategorizedЕспресоЖенски печатСлајдер

ВЕЧЕР ВО МКЦ: Перформанс на Ангела Стојановска со кој се простува со срамот од нејзиното тело

Ј.К.Д
Вечерва (20.декември), со почеток од 21 часот во МКЦ (сала Фросина) ќе се изведе перформансот „СРАМ“ на Ангела Стојановска. „Ова е моето простување со срамот...
Наши ФациСлајдерСцена

САБОТНИ ПРЕДЛОЗИ: Серија концерти вечерва во МКЦ

Еспресо
Со почеток од 20 часот, настапуваат нашите Марија Каева (промоција на новиот албум „Фортуна“), Тодор Караколев, диџеј сет Мирко Попов, Диџеј Магија во живо и...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

46. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР – МОТ: Изведби во живо на 26 внимателно селектирани претстави

Еспресо
Тимот на МКЦ го најавува 46-тото издание на Млад отворен театар – МОТ, во два блока – од 18 до 26 ноември и од 2...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) SKOPJE SOUDS GOOD: Враќање на музиката, фестивалите и катарзата, јееее!

Марија Гегоска
Нè потсети на време пред пандемија, а воедно и дека стискањето во гужви не е толку симпатично, но барем си поштеден од многу концертски мириси...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Стотројка слави 30-ка вечерва во МНТ

Ј.К.Д
Вечерва, со почеток од 18 часот во МКЦ ќе започне роденденската прославата по повод 30 години постоење на независното радио „Канал 103“. Настапуваат LELEE и Blaž од Словенија и...
Еспресо

БЕЛА НОЌ: Вечерва во МКЦ

Еспресо
Ве известуваме дека вечерва со почеток од 20 часот во МКЦ, во склоп на БЕЛА НОЌ (организација на Универзална сала) ќе се одржи ПМГ Рекордингс...
UncategorizedЕспресоЖенски печатСлајдер

ДЕНЕС ВО МКЦ: Премиера на претставата „Дневна доза мазохизам“

Еспресо
Денес, 5. септември, во продукција на „Пресврт“, со почеток во 19:00 часот во Денсинг салата на МКЦ ќе биде одиграна премиерната изведба на претставата „Дневна...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

ВЕЧЕРВА ВО МКЦ: Стендап-комичарот Влад Илиќ за првпат во Скопје

Еспресо
Влад Илиќ е млад и перспективен комичар кој ги користи своите лични приказни и гледишта на тоа како е да се биде млад „миленијал“ од...
ЕспресоКултураСлајдерСцена

„Revival Festival“ вечерва во МКЦ парк

Еспресо
Вечерва во паркот на МКЦ ќе се одржи „Revival Festival“, во организација на Event Logistics и Terrorvoid Promotions. Настапуваат: HARDFACED, DEMENCY, SHOCK TROOPERS, TRENDKILL, AMBROZ и TRANSHUNTER. Настанот ќе почне во 17...