4.8 C
Скопје
23:09 - 18 април, 2024

Ознака : ви препорачуваме на сп

Ви препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) МАРИЈА ГРУЕВСКА „ГОРИ“: Битолчанката која гo крена Балканот на нозе, има нова песна!

Ирена Трајкова
Македонката Марија Груевска ги освои симпатиите на публиката уште при нејзиното прво појавување во српското шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во морето надежни пејачки со најразлични...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(РАЗГОВОР) 16 ДЕНА, 16 ИЛУСТРАЦИИ ОД УМЕТНИКОТ ГОРАН КОСТОВСКИ – ИНДОГ: Феминизам е уште еден збор за еднаквост

Марија Гегоска
Горан Костовски – Индог е уметнички директор, илустратор, дизајнер, уличен уметник и активист. Тој започнува со улична уметност во 1996 година како форма на изразување...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) РАЗГОВОР СО ПЕТРЕ БАКАРОВ: Чувар на животот и судбината на баобабите и другите чеда на природата

Марија Гегоска
Петре Бакаров по професија е доктор по медицина и специјалист по семејна медицина. Роден е во Макдеонија, но сега живее и работи во Република Словенија....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МАЈСТОРОТ НА НАЈКРЦКАВИТЕ ПИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА: Која е тајната на Мартин Александров?

Ирена Трајкова
За добра пица е потребно квалитетно брашно со голем процент на протеин, вода, квасец, сол и многу љубов, го започнува разговорот мојот соговорник, пица мајсторот...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) НАТАША НИ НАПРАВИ ПОСНИ МАФИНИ: Се прават од одлични здрави состојки!

И. Т.
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. Оваа врвна креативка...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

ИНСПИРАТИВНА МИСЛА НА ДЕНОТ: Ако не ви е чиста совеста…

Еспресо
Во оваа постојана трка со времето, понекогаш навистина е потребно нешто што ќе нè запре. Да ни даде оддишка и правец како да продолжиме понатаму....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ПОГЛЕД НА СНЕЖНА МАКЕДОНИЈА: Од Шапка до Дебрца и Крива Паланка, му се радуваме на снегот

Еспресо
Убава количина на снег наврзна на повисоките места низ Македонија. Во очекуање на нов снег и на пониските места, му се радуваме на веќепаднатиот, па...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

ХУМАНО ХОБИ: Скопјанецот Кирил Јовчевски изработува бесплатни куќарки за бездомните животни

Кате Божиновска
Со хуманата мисија да им даде дом на бездомните животни започнал уште кога бил младо момче, кога сè уште немал наполнето 18 години. Бездомните кучиња...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ГОТВИМЕ СО ФИЛИПИНКАТА КРИСТИ: Новогодишен рецепт што носи среќа и долг живот!

Кате Божиновска
Панцит или тестенини е едно од филипинските национални јадења што не смее да изостане на ниту една забава или роденден. Обично се состои од долги,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Значителна снежна покривка, еве каде!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Во попладневните и во вечерните часови од запад...