9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Ознака : ви препорачуваме на сп

Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

ИНСПИРАТИВНА МИСЛА НА ДЕНОТ: Слободен е оној кој…

Еспресо
Во оваа постојана трка со времето, понекогаш навистина е потребно нешто што ќе нè запре. Да ни даде оддишка и правец како да продолжиме понатаму....
Ви препорачуваме на СП Еспресо Животни Приказни Слајдер

ФИЛИПИНКА ВО МАКЕДОНИЈА: Првите месеци ме фати депресија, на свекорот му реков „дали си умрен“ наместо уморен…

Кате Божиновска
Кристи Рејчел Трајкоски по потекло е од Филипините, од градот Манила, но љубовта ја донела во Македонија каде живее веќе десет години. Дипломирала менаџмент на...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

ИНСПИРАТИВНА МИСЛА НА ДЕНОТ: Преку својата одлучност…

Еспресо
Во оваа постојана трка со времето, понекогаш навистина е потребно нешто што ќе нè запре. Да ни даде оддишка и правец како да продолжиме понатаму....
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) ПЧЕЛИ, МАЧКИ И РАДОСТИ: Раскошниот семеен двор на Емилија има многу посетители

М. Г.
Денес разговараме со Емилија Цако од Штип која по професија е сметководител. Во семејниот двор на Емилија, растенијата имаат драгоцено место, пчелите и птиците се...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

КАЈ Е СЕВЕР? КАЈ Е ЈУГ? Ова срце како компас расипан, овие балкони само ги покажува

М. Г.
Денес разговараме со Лидија Стефановска која работи во трговија како касиерка, продавачка во објект со работно време – 24/7. Работата ѝ е сменска, во сите...
Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Народ гледа Слајдер

(ВИДЕО) ПЕСНИТЕ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО СРЦЕТО НА ПЕКИНГ: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!

И. Т.
Дека убавината се крие во малите нешта сведочат бројни ситуации од секојдневието кои едноставно знаат да ни го разубават денот. Таква радост ни донесе еден...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Улични банди на голуби

Еспресо
Улични банди на голуби. (ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Часовничар од чаршијата (ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Знаеш дека е есен кога насекаде околу себе...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Животни Приказни Слајдер

(РАЗГОВОР+ФОТО) ЈОЛЕ – ПОСЛЕДНИОТ „МОХИКАНЕЦ“ МЕЃУ КРЗНАРИТЕ: Од Белград до Солун, ни ќурчија имаш, ни крзнар имаш! Бевме славни во светот по нашите јагнешки кожи, а сега ги изгубивме и традициите и себе

Марија Гегоска
Низ последниве децении занаетчиите станаа сè поретки, далеку од очите на јавноста, а рачната работа стана инфериорна на сметка на сериската. Сепак, додека се рехабилитираме...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер

Тиквеш фестивал на младо вино 2021: Да наздравиме за посреќна иднина

Еспресо
По минатотогодишното онлајн издание, Винарската визба „Тиквеш“ оваа година ја продолжи традицијата на Фестивалот на младо вино во својот вообичаен формат и на добро познатата...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

РАЗГОВОР СО СТЕФАН НЕДЕЛКОВСКИ – САКСОФОНИСТ СО ПОСЕБЕН ШАРМ: Свирам секаде каде што има луѓе со позитивна енергија!

Ирена Трајкова
Многумина ќе се сложат дека музиката е многу важен дел од нашето постоење. Музиката нѐ радува, нѐ смирува, нѐ лечи. Можете ли да замислите свет...