19.8 C
Скопје
06:20 - 20 јули, 2024

Категорија: Питоми и диви

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниИнтимаЛајфстајлПитоми и дивиСлајдер

(Фото) Ова е Магда, кучката која секој ден оди на гробот на газдарицата: Со години го минува истиот пат кој еднаш го мина зад погребниот автомобил

Еспресо
Луѓето забораваат, кучето – не. Магда, уморна и веќе остарена, секој ден се враќа на гробиштата на италијанскиот град Катанзаро за да си „помолчи“ пред...
Ви ПрепорачувамеЕспресоПитоми и дивиСлајдер

Нови информации за пантерот кој талка низ Србија: „Мала е можноста да доаѓа од природно живеалиште, знаеме од каде избегал“

Еспресо
Српските медиуми тврдат дека откриле од каде потекнува големата дива мачка која шета низ Србија, односно покрај границата со Хрватска. Новинарите сметаат дека се работи...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

Куче што ќе ви донесе среќа во домот, а богатство во касата: Ова е приказната за Лагото, една од најстарите раси во светот, а ја има и кај нас

И.И.
Ако сте љубител на природата и често шетате низ планини, а сакате да имате милениче, тогаш оваа раса не само што ќе ви донесе многу...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

(Фото) Весна го врати мајмунчето во живот; мајка му го отфрлила, се давело во езеро, а сега има и име и креветче во скопската ЗОО

Кате Божиновска
Гибончето кое беше отфрлено од мајката го доби името Делфина. Седуммесечено гибонче, кое било отфрлено од мајката, се давело во езерото во скопската Зоолошка градина,...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

Ќе ве разнежни приказната за Гвен и Катерина: Кучката-борец го победи туморот и си го најде својот дом

Еспресо
Малата црна убавица ГВЕН беше заловена пред неколку месеци од страна на заловувачкиот тим на ЈП Лајка. При нејзиниот прием во прифатилиштето на ЈП Лајка...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

Разговор со Војислав Димитровски, директор на „Лајка“: Долг е патот до висока јавна свест за ненапуштање на милениците

Ј.К.Д
Вдомувањето куче се остварува минимум на втората средба меѓу потенцијалниот сопственик и домашниот миленик, се остава неколку дена време семејството да размисли дали миленикот е...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

Вуки ЕДВАЈ ПРЕЖИВУВАЛ на скопските улици, а денес игра и фудбал со дечињата!

Ј.К.Д
Тимот на Јавното претпријатие за благостостојба и заштита на бездомните кучиња „Лајка“ ни ја раскажува среќната приказна за едно од многуте кучиња кои имаа среќа...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

ЕМОТИВНО ВИДЕО: Бабичка бегалка од Украина си го најде 13-годишното куче во Ирска

Еспресо
Баба која престојува во Ирска по бегството од војната во Украина, денеска е повторно обединета со својот сакан црн лабрадор (мешавина) со име Таша. The...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и диви

Првата жена која насликала гол маж: Леонор Фини, надреалистка која го инспирирала Диор

Еспресо
Леонор Фини, кралицата на парискиот боемски живот, била постојано присутна во весниците поради своите слики, илустрации и театарски дела, но и поради животниот стил. Родена...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

КУЧЕ фрлено на улица „зашто е геј“: Хомосексуална двојка го вдоми!

jasmina.kantardzieva
Куче било оставено од неговите сопственици бидејќи мислеле дека е геј. Тоа се случило во Северна Каролина, САД, каде едно семејство го однело своето куче...