15.8 C
Скопје
22:29 - 27 мај, 2024

Ознака : Лајка

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Директорот во оставка Воислав Димитровски сведочи за хаос во „Лајка“ – блокирани сметка, неисплатени плати, долгови

Еспресо
Директорот на „Лајка“ Воислав Димитровски поднесе оставка затоа што немал никаква поддршка од Градот Скопје. Тој на Фејсбук објави пошироко образложение за оставката, но и...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Би ја вдомиле преслатката Ева? Нечовек ја претепал, а сега е здрава и си бара љубов!

Ј.К.Д
Милата Ева има 1 година и е среден раст. Најдена е во скопската населба Ново Лисиче од наша граѓанка, во загрижувачка состојба, како резултат на...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

Ќе ве разнежни приказната за Гвен и Катерина: Кучката-борец го победи туморот и си го најде својот дом

Еспресо
Малата црна убавица ГВЕН беше заловена пред неколку месеци од страна на заловувачкиот тим на ЈП Лајка. При нејзиниот прием во прифатилиштето на ЈП Лајка...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

Разговор со Војислав Димитровски, директор на „Лајка“: Долг е патот до висока јавна свест за ненапуштање на милениците

Ј.К.Д
Вдомувањето куче се остварува минимум на втората средба меѓу потенцијалниот сопственик и домашниот миленик, се остава неколку дена време семејството да размисли дали миленикот е...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

Вуки ЕДВАЈ ПРЕЖИВУВАЛ на скопските улици, а денес игра и фудбал со дечињата!

Ј.К.Д
Тимот на Јавното претпријатие за благостостојба и заштита на бездомните кучиња „Лајка“ ни ја раскажува среќната приказна за едно од многуте кучиња кои имаа среќа...
Ви ПрепорачувамеЖенски печат

ПРИДРУЖЕТЕ СЕ, ДОНИРАЈТЕ: Голема донаторска акција за „Лајка“ и бездомните животни

Ј.К.Д
Настанот е отворен, а целта е да се соберат донации за помош и заштита на бездомните кучиња од прифатилиштето на „Лајка“. Утре (18.декември) од 14...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

(ФОТО) МАЈКА СИ Е МАЈКА, И СУРОГАТ ДА Е: Фрлени кучиња е честа појава во Македонија, ретка – со ваква среќна ѕвезда

Ј.К.Д
Неодамна, под жешкото сонце на месецот август, жителите на Расадник, Кисела Вода, се соочиле со страшна глетка – осум полуживи кутриња, кои сè уште имале папочни...