14:48 - 19 април, 2024

Ознака : вдомување

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Би ја вдомиле преслатката Ева? Нечовек ја претепал, а сега е здрава и си бара љубов!

Ј.К.Д
Милата Ева има 1 година и е среден раст. Најдена е во скопската населба Ново Лисиче од наша граѓанка, во загрижувачка состојба, како резултат на...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

НА ТИНДЕР, ОСВЕН ЛУЃЕ, ИМА И КУЧИЊА И МАЧКИ: Не постојат само осамени души меѓу луѓето, туку и меѓу животните

jasmina.kantardzieva
Позната како една од најпопуларните страници за средби, Тиндер повремено се претвора во начин да се најдат домови за мачки и кучиња. Иницијативата е започната...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниИнтервјуЛајфстајлСекојдневиеСемејствоСлајдер

ШТИПЈАНКАТА ПАУЛА РАСКАЖУВА ЗА ШЕИКОТ ОД БАХРЕИН, а шеикот не е некој богаташ туку е мачор

Мими Стојановска
Паула и нејзиниот вереник Влатко се големи љубители на животни, секогаш се обидуваат да им помогнат на бездомните животни. Паула растела со секаков вид на...