23.8 C
Скопје
09:40 - 15 јуни, 2024

Ознака : спот

БалканСлајдерСцена

(Видео) Исплива забранетиот спот на Лепа Брена: Градник и раскопчана војничка униформа, пее во касарна опкружена со војници

Еспресо
Лепа Брена во 1990-тите сними секси спот, со поддршка на познатиот српски мејкап артист Дејан Милиќевиќ, но за жал, како што се појави спотот –...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) „Убави жени, гас по добра цена и вотка“ – неверојатен спот објавен од руската амбасада во Шпанија предизвика лавина реакции

Еспресо
„Време е да се преселиме во Русија“. Ова е пораката на спотот објавен на социјалните мрежи на руската амбасада во Шпанија, адресиран до Шпанците но...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Супермодел: погледнете го новиот спот на Манескин кој е веќе на врвот; Сите се прашуваат: што има во црвената торба?

Еспресо
Бендот официјално ја претставува песната што ја отсвирија за прв пат на Евровизија.  Илјадници обожаватели од целиот свет: има дури и такви, од Тајланд, на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) САРА ЈО иста како Лепа Брена 30 години подоцна! САДО -МАЗО КОСТИМИ ВО ИНТРИГАНТНИОТ СПОТ

Еспресо
Сара Јо објави ексцентричен спот за песната „Дивља“, кој ја потсети постарата генерација на легендарниот спот на Лепа Брена за песната „Робиња“, објавен пред триесет...
БалканЖенски печатСлајдерСцена

На 17-ти март, во ресторан „Дион“ во Скопје: Концертна журка со „Амадеус бенд“

Еспресо
Најпопуларниот музички состав „Амадеус бенд“ кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, на 17-ти март, четврток,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) БЕН АФЛЕК И ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ НЕ МОЖАТ ЕДЕН БЕЗ ДРУГ: Глумецот е повторно модел во нејзин спот!

Еспресо
Во спотот за нејзината нова песна, баладата „Marry Me“, која ја изведува со Малум, Џенифер Лопез повторно го ангажирала своето момче, Бен Афлек. „Се чувствувам...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЕВРОВИЗИЈА 2022: Слушнете како звучи и изгледа финалната верзија на песната „Circles“ на Андреа со која одиме во Торино

Еспресо
По најавата дека песната „Circles“ на македонската претставничка Андреа на Евровизија ќе доживее финална верзија, видеото е тукушто објавено на официјалниот Јутјуб канал на Евровизија....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(РАЗГОВОР) БОЈАНА СКЕНДЕРОВСКИ: Со „Зад завесите“ ја враќам емпатијата и ги будам емоциите кај луѓето!

Ј.К.Д.
Најпрво слушнете ја новата песна на Бојана, а потоа уживајте во разговорот… Со песната „Зад завесите„ повторно се враќаш на македонската музичка сцена. Какво е...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСцена

(ВИДЕО) БОЈАНА СО НОВА БАЛАДА И СПОТ: Приказна за отсуството на емпатија во свет полн со предрасуди 

Еспресо
Секогаш доминантна и полна со изненадувања, Бојана Скендеровски повторно чекори цврсто на македонската естрада, со нова и моќна приказна трансформирана во емотивна мелодија. Видео записот...
Ви препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) МАРИЈА ГРУЕВСКА „ГОРИ“: Битолчанката која гo крена Балканот на нозе, има нова песна!

Ирена Трајкова
Македонката Марија Груевска ги освои симпатиите на публиката уште при нејзиното прво појавување во српското шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во морето надежни пејачки со најразлични...