16.8 C
Скопје
17:53 - 20 април, 2024

Ознака : бојана

UncategorizedБалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Сестрата близначка на трагично загинатата водителка Бојана Јанковиќ, Ивана, исто така беше водителка. Бојана работеше на „Пинк“, а остана запаметена по емисијата „Град“ (Сити). Вчера...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Поранешната водителка на „Пинк“, Бојана Јанковиќ синоќа е пронајдена мртва во својот дом во Белград. Многу колеги на починатата Бојана Јанковиќ останаа во шок по...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Водителката Бојана Јанковиќ (поранешна Николиќ), која се прослави како водителка на култната емисија на српската телевизија Пинк „Град“, е пронајдена мртва во стан во Белград,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Македонско девојче кое нè разнежни со својот став: „Останувам да се борам во и за Македонија!“

Еспресо
Младата Македонка Бојана Миленковска, со економски факултет, иднината си ја гледа во својата земја, а не надвор од неа, како што е случај со бројни...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСцена

(ВИДЕО) БОЈАНА СО НОВА БАЛАДА И СПОТ: Приказна за отсуството на емпатија во свет полн со предрасуди 

Еспресо
Секогаш доминантна и полна со изненадувања, Бојана Скендеровски повторно чекори цврсто на македонската естрада, со нова и моќна приказна трансформирана во емотивна мелодија. Видео записот...
ЛајфстајлСцена

Бојана Скендеровски за првпат објави фотографија од синчето (ФОТО)

Igor
Пејачката и водителка Бојана Скендеровски четири месеци откако се породи со синчето Ѓорѓи реши да и го покаже на јавноста. Таа на социјалните мрежи ја...
ЛајфстајлСцена

ПЕЈАЧКАТА И ВОДИТЕЛКА СТАНА МАЈКА: Се породи Бојана Скендеровски

Igor
Водителката на „Улица Македонија“, Бојана Скендеровски, по вторпат стана мајка, овојпат на машко бебе. Таа веќе ја има ќерката Искра, а преку Фејсбук му порача...