17.8 C
Скопје
01:22 - 20 мај, 2024

(Видео) Трогателно: Како „Пинк“ се прости од водителката Бојана

Поранешната водителка на ТВ Пинк, Бојана Јанковиќ, почина на 46-годишна возраст.

Пинк вчера ѝ оддаде почит на својата поранешна водителка, објавувајќи на Инстаграм кадри од емисијата која Бојана ја водела. Заедно со објавата напишаа:

– Поранешната водителка на ТВ Пинк, Бојана Јанковиќ, ненадејно почина на 19 април во својот стан во Белград. Јавноста во Србија, нејзиното семејство и пријателите останаа без зборови од болка! Да се ​​потсетиме на нејзината работа во култнотната музичка емисија „Сити! Беше убава, неодолива, шармантна и духовита… – напишаа од Пинк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pink.rs (@pink.rs)

Да потсетиме, водителката Бојана Јанковиќ почина завчера, на 19.4.2024 година.

Слични објави

Ера Ојданиќ заврши во болница: Пејачот е итно хоспитализиран, закажана му е операција

Еспресо

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо
Се вчитува....