20.8 C
Скопје
19:41 - 29 мај, 2024

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

Сестрата близначка на трагично загинатата водителка Бојана Јанковиќ, Ивана, исто така беше водителка.

Бојана работеше на „Пинк“, а остана запаметена по емисијата „Град“ (Сити). Вчера била пронајдена мртва во станот.

Ивана, исто така, беше и позната водителка на телевизија „Пинк“. Покрај со познати личности, работата ги споила и со нивните сопрузи. Ивана дури учествувала и во реално шоу, но потоа исчезна од малите екрани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Jankovic (@_bojaaana__)

Ивана беше во брак со одбојкарот Един Шкориќ, со кој имаа син и ќерка. Се разведоа, а наводно поради Ивана спортистот ја напуштил поранешната мис на Југославија, Јелена Бин Драи.

Одбојкарот подоцна стана учесник во некои реални шоуа во 2010 година. Во 2010 година научи да преживува како учесник во првата ВИП сезона на реалното шоу „Преживеани“, а потоа во 2013 година се испроба во руралниот животен стил во реалното шоу „Фарма“.

Телото на починатата Бојана е на обдукција од каде што се чекаат резултати за причината за смртта.

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

 

Слични објави

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо

Српскиот патријарх го прими Никола Роквиќ: „Многу сум среќен што во нашата нација има поединци како него“

Еспресо
Се вчитува....