13.8 C
Скопје
00:13 - 30 мај, 2024

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Анѓела Игњатовиќ Бресквица стана една од најбараните пејачки на помладата генерација по Изборот за песна на Евровизија, каде што се претстави со песната „Орлово гнездо“.

Иако пејачката не успеа да биде претставничка на Србија на Евровизија 2024, таа ја воодушеви публиката, па кде и да настанува прави хаос. Така таа дојде да му даде поддршка на колегата Слобо Радановиќ на промоцијата на неговиот нов албум, каде во еден момент пееше, за што беше наградена со голем бакшиш.

Имено, младата пејачка за оваа прилика ја изведе песната „Гнездо орлово“, која стана голем хит. Песната ги трогна сите присутни, кои на крајот на вечерта поради неа останаа со празни џебови.

Како што пишува „Мондо“, на почетокот Бресквица не сакаше да земе бакшиш, но гостите толку многу инсистираа затоа што им го допре срцето што пејачката на крајот попушти под притисокот, а присутните беа шокирани од сумата на пари што ја доби во една минута.

„Бресквица заработи повеќе од Роналдо, дури и тој не заработува по 1.000-2.000 евра секоја минута, што нејзе ѝ успеа. Со оваа песна направи таков хаос, летаа пари насекаде, најмалата банкнота беше 500 евра, секоја чест за неа, никој не може да ѝ парира на сцената во моментов“, тврди извор кој бил на местото на настанот.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....