13.8 C
Скопје
23:57 - 29 мај, 2024

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

ОВЕН: НЕБОТО Е СО ВАС!
Драг Овен, вашата недела започнува со два малку нервозни денови, во кои Месечината во опозиција лесно може да ве натера да го изгубите трпението… Не постапувајте премногу импулсивно: небото е на ваша страна и сè ќе излезе на најдобро! Ги имате и Венера и Меркур во конјукција, подготвени да ви дадат добри вести и во работната и во сентименталната сфера… Среќни денови: петок и сабота.

БИК: ОДЛИЧНО!
Драг Бик, ова доцно априлско небо е поволно за вашиот знак, а мајското небо ќе биде уште повеќе! Подгответе се да добиете убава потврда, без разлика дали станува збор за промоција, неочекувана можност или среќен состанок… Јупитер ви ветува долгорочен успех! Во меѓувреме, внимавајте на прилично нервозната Месечина во среда и четврток, кога нешто може да не оди според очекуваното…

БЛИЗНАЦИ: ПОВОЛНИ ПЛАНЕТИ!
Драги Близнаци, со планетите Венера и Меркур во поволен транзит можете да очекувате убави изненадувања, како на планот на чувствата, така и во професионалниот живот: доколку чекате вести или важен телефонски повик, тој наскоро би можел да пристигне… За жал, Марс продолжува да бидете во неповолна положба за вашиот знак и ќе има моменти на нервоза и малку повеќе замор, особено викендот…

РАК: МЕСЕЧИНАТА Е СО ВАС!
Драг Рак, последните неколку недели беа доста предизвикувачки за вашиот знак, кој допрва треба да се справи со неповолните транзити на Венера и Меркур… Не грижете се: во месец мај среќно ќе се реши она што сега изгледа непремостливо! Во меѓувреме, искористете ги деновите среда и четврток, кога ќе имате убава среќна Месечина на ваша страна… Недела, пак, е неповолен ден.

ЛАВ: ДОБРА ВЕСТ!
Драг Лав, месец април носи добри вести во вашиот живот, како од професионална, така и од сентиментална гледна точка. Планетите Венера и Меркур продолжуваат да ве поддржуваат давајќи ви нови можности или интересни средби… Јупитер во неповолен транзит би можел да ви ги забави плановите или да донесе уште неколку пречки, но со вашата цврстина и одлучност сепак ќе успеете! Среќни денови: петок и сабота.

ДЕВИЦА: КАКОВ СТРЕС!
Драга Девица, дефинитивно заморен и прилично тром период продолжува за вашиот знак: одговорите што ги чекате како да не пристигнуваат и стресот – со Марс во опозиција – вртоглаво расте… Не грижете се: месец мај ветува неколку убави изненадувања! Во меѓувреме, обложувајте се на среќните месечеви денови – среда, четврток и недела. Додека пак, петок и сабота ќе бидат нервозни денови.

ВАГА: СО МЕСЕЧИНАТА ВО ЗНАКОТ!
Драги Ваги, оваа недела можете да сметате на прекрасна Месечина во вашиот знак во понеделник и вторник, која дефинитивно ќе ви донесе среќа. За жал, спротивставувањето на Венера и Меркур продолжува да вади на површина тензии и во вашиот љубовен живот и во канцеларија… Особено внимавајте на неделата, кога неповолната Месечина може да предизвика жестоки расправии со партнерот.

СКОРПИЈА: НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ!
Драга Шкорпија, неодамна мораше да се соочите со неколку разочарувања, особено на професионално поле… но не се откажувајте! Марс, со својата борбена енергија, ви помага да реагирате и да барате нови начини за успех, и покрај тоа што противењето на Јупитер секогаш поставува нови пречки на вашиот пат… Не грижете се: наскоро ќе се појават подобри услови за да успеете, а вашата тврдоглавост ќе биде наградена!

СТРЕЛЕЦ: СРЕЌЕН ПЕРИОД!
Драг Стрелец, и покрај уморот поради неповолниот транзит на Марс, ова е дефинитивно среќен период за вашиот знак: Венера ви дава љубов од посебна личност – било да е тоа некој кој веќе бил дел од вашиот живот или нов потенцијален партнер/ка. Меркур, од своја страна, ви гарантира нови можности да се наметнете на работа и да го истакнете вашиот талент. Денови на среќна Месечина: петок и сабота.

ЈАРЕЦ: ПОДОБРУВАЊЕ!
Драг Јарец, бидете трпеливи: овој (прилично вознемирувачки) месец април е при крај, а со мај ќе пристигнат многу од решенијата и одговорите што ги чекате и ќе бидете позадоволителни отколку што замислувате… Во меѓувреме , не се вознемирувајте премногу ако на работа се чувствувате како да не ви се препознаваат заслугите или ако се чини дека нема многу соучесништво со партнерот: наскоро сè ќе биде подобро!

ВОДОЛИЈА: СРЕЌНО НЕБО!
Драги Водолии, и оваа недела може да сметате на поддршката од Венера и Меркур, подготвени да ви дадат предност и во сентименталната и во професионалната сфера. Неповолниот транзит на Јупитер може дополнително да ја забави целосната реализација на вашите проекти, но нешто почнува да се движи… Среќно небо за оние кои бараат нови средби. Само внимавајте на нервозната Месечина во среда и четврток.

РИБИ: СО МОЌТА НА МАРС!
Драги Риби, месец мај ќе ви донесе прекрасни вести, а нешто веќе се чини дека се движи… Марс во спој ви дава цврстина и решителност: очекуваните резултати наскоро ќе пристигнат! Јупитер е исто така на ваша страна и ниту еден сон не изгледа толку неостварлив! Прекрасна среќна Месечина би можела да ви донесе добри вести во централниот дел од неделата. Меѓутоа, петокот и саботата ќе бидат неповолни денови.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....