14.8 C
Скопје
18:13 - 27 февруари, 2024

Ознака : првпат

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтил

PERFORMER CUP за првпат во Македонија: Светски реномиран натпревар за сценски изведувачи

Еспресо
На 4ти јуни, во просториите на Националната Опера и Балет за прв пат во Македонија ќе се одржи светски реномираниот натпревар за сценски изведувачи PERFORMER CUP, посветен на сценските...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Елен Деџенерис за првпат видена во јавноста по тешките обвинувања за злоставување на вработените – Сега е пристојна дури и со папараците

Еспресо
Елен Деџенерис во последните месеци се соочи со грозоморни обвинувања на своја сметка, а и покрај тоа пред неколку дена ја освои наградата „People’s Choice“...
Секојдневие

Се избричил првпат по 10 години, сопругата останала шокирана! (ВИДЕО)

Еспресо
Додека многумина во карантинот пуштија брада, професионалниот модел и амбасадор за производи за нега на брада Карлос Коста го направи сосема спротивното, тој ја избричи...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Залез на сонцето и нејзиниот најдраг – Снаата на Лепа Брена за првпат го покажа синчето! (ФОТО)

Еспресо
Александра и Филип Живоиновиќ го прославуваат првиот роденден на својот наследник… Малиот Александар, синот на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ, наполни една година. Неговата мајка...
Секојдневие

Куче првпат се погледна во огледало, ваква реакција не очекуваше никој! (ВИДЕО)

Еспресо
Кучето Муни има девет месеци и прилично, според авторот на видеото и неговиот газда, е весело и разиграно куче. Муни е посвоен од азил за...
ЛајфстајлСцена

Бојана Скендеровски за првпат објави фотографија од синчето (ФОТО)

Igor
Пејачката и водителка Бојана Скендеровски четири месеци откако се породи со синчето Ѓорѓи реши да и го покаже на јавноста. Таа на социјалните мрежи ја...
ЛајфстајлСцена

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor
Кијану Ривс (55) се појави на јавно случување со партнерката Александра Грант (46), што верувале или не, е неговото прво појавување со девојка некогаш! Тие...
ЛајфстајлСцена

СОПРУГАТА НА ГРУ се огласи за првпат по неговата смрт (ФОТО)

Igor
Даница Андонов, сопругата на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој пред еден месец загина во трагична несреќа, се огласи за првпат по неговата смрт. „Секој...
ЛајфстајлСцена

НЕ И Е ПРВПАТ: Ријалити ѕвездата покажа повеќе од потребното во фустанот под кој не носеше ништо (ФОТО)

Igor
Ријалити ѕвездата Фара Абрахам се појави на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција, во цветен фустан под кој не носеше гаќички па успеа да...
ЛајфстајлСцена

Фотографии поради кои Бредли Купер длабоко ќе се покае: Ирина се огласи за првпат по раскинувањето (ФОТО)

Igor
Познатата манекенка Ирина Шајк е главна ѕвезда во новиот едиторијал на магазинот „Harper`s Bazaar“, а во интервјуто кое го даде за овој медиум за првпат...