Ознака : кијану

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Александра Грант за почетокот на врската со Кијану Ривс: Тоа беше фасцинантно! (ФОТО)

Еспресо
Девојката на Кијану Ривс, Александра Грант, за британскиот магазин „Вог“, откри што се случувало во јавноста, кога таа и нејзиното момче, актерот Кијану Ривс, одлучиле...
Филм и ТВ

Оскари 2020: Нови презентери, Кијану Ривс, Пенелопе Круз и Шија Ла Баф

Еспресо
Кијану Ривс, Пенелопе Круз и Шија Ла Баф се меѓу презентерите на Оскарите 2020. Триото асови ќе излезат на сцената во театарот Долби во Холивуд...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Жени уживаjте! Кијану Ривс ги соблече гаќите на плажа, а папараците го уловија (ФОТО)

Еспресо
Актерот Кијану Ривс за новогодишните празници одлучил да оди на патување со својот мотор за кој е општо познато дека го обожава. Целосно сам, Кијану...
Лајфстајл Сцена

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor
Кијану Ривс (55) се појави на јавно случување со партнерката Александра Грант (46), што верувале или не, е неговото прво појавување со девојка некогаш! Тие...
Лајфстајл Сцена

„Тој е најдобриот човек кој постои“: Фановите бараат актерот да биде прогласен за личност на годината

Igor
Една од најомилените ѕвезди на Холивуд актерот Кијану Ривс, дефинитивно спаѓа во групата најсакани познати личности. Поради неговата непосредност, природност и скромност, актерот е обожуван...
Лајфстајл Сцена

Овековечени отпечатоците од дланките и нозете на Кијану Ривс (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Актерот Кијану Ривс, препознатлив по својата скромност, хуманитарност и добри дела, ги овековечи отпечатоците од своите дланки и нозе во цемент пред ТЦЛ Кинескиот театар...
Лајфстајл Сцена

Неговата СТРАШНА СУДБИНА малкумина ја знаат: КИЈАНУ РИВС ја чува болната сестра, му почина девојката, а сите пари им ги дава на НИВ! (ФОТО)

Igor
Актерот не е човек кој многу зборува, но кога ќе проговори, секој збор му е на место. Во текот на една емисија Кијану Ривс ја...