13.8 C
Скопје
00:08 - 30 мај, 2024

Неговата СТРАШНА СУДБИНА малкумина ја знаат: КИЈАНУ РИВС ја чува болната сестра, му почина девојката, а сите пари им ги дава на НИВ! (ФОТО)

Актерот не е човек кој многу зборува, но кога ќе проговори, секој збор му е на место.

Во текот на една емисија Кијану Ривс ја отвори душата како никогаш претходно.

Актерот во еден момент ја изненади јавноста и гостите во студиото:

„Знам дека на оние кои на сакаат ќе им недостасуваме“

Таткото го напуштил кога имал само три години, а од тогаш со семејството често се преселувал – променил дури четири средни училишта, а во тоа време страдал и од дислексија.

View this post on Instagram

#keanureeves

A post shared by Keanu Reeves Ⓜ️ Keanu Reeves (@keanureeves09021964) on

Во 1993 година неговиот најдобар пријател, Ривер Феникс, почина како последица на предозирање, што силно влијаеше на Ривс.

„Беше сјаен тип и исклучително добар актер. Тогаш добро се согласувавме, страшно ми недостасува, често мислам на него“, изјави тогаш Ривс.

Во 1998 година го затекна уште една трагедија – со својата тогашна девојка очекуваше дете, но ќеркичката ја загубија во осмиот месец од бременоста.

Тоа резултираше и со прекин на врската, а само година ипол подоцна неговата девојка загина во автомобилска несреќа.

Малку е познат фактот дека Ривс е законски старател на својата сестра која заболела од леукемија. Во текот на нејзината борба со тешката болест, актерот покрена и низа хуманитарни иницијативи и организации за лекување на леукемија, а често донира и големи суми на пари во болниците и компаниите со иста цел. Практично сите свои пари ги доделува во хуманитарни цели, поврзани со лекувања на тешко заболени пациенти.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....