Овековечени отпечатоците од дланките и нозете на Кијану Ривс (ФОТО+ВИДЕО)

Актерот Кијану Ривс, препознатлив по својата скромност, хуманитарност и добри дела, ги овековечи отпечатоците од своите дланки и нозе во цемент пред ТЦЛ Кинескиот театар во Лос Анџелес.

Тој возбудено и со широка насмевка на лицето извикна:

„Сакам филмови. Господе, сакам филмови! Сакам да ги гледам, сакам и да ги правам. Чест е да се биде овде денеска во оваа холивудска благословена земја“

Кијану Ривс кој во моментов е во центар на вниманието со актуелниот хит „Џон Вик 3“, ја прослави својата богата кариера со скоро 100 филма зад себе.

Слични објави

Приватна снимка на Цеца: Во кревет, без шминка, а еве кој лежи покрај неа! (ВИДЕО)

Еспресо

Мали и вкусни банини колачиња

Igor

Ребел Вилсон со импресивна физичка трансформација: Беше крајно време да се посветам на моето здравје

Еспресо

Овие личности ги очекува огромна промена: 4 хороскопски знаци кои дефинитивно ќе успеат во животот!

Igor

СУЕВЕРНИОТ ТОМ КРУЗ: Каков проблем има актерот со бројот 33?

Igor

Започнува судењето на деценијата во Србија: Ќе му се суди на Зоран Марјановиќ за убиство на сопругата Јелена (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × четири =

Слични објави

Утрово во Белград почина Ѓорѓи Желчески од дуетот Селимова – Желчески!

Васко Спасоски

На љубовта и дојде крајот: Синот на Бекам повторно е слободен (ФОТО)

Igor

Лепа Брена во опуштено расположение: Виното е „виновникот“?

Igor

Весна Бејби со емотивна реакција за Милена Радуловиќ: Нема компромис за предатори

Еспресо

Љубовните бродоломи на Џим Кери: Таа беше мојата последната голема љубов!

Еспресо

Никол Шерцингер ги воодушеви фановите со беспрекорни фотографии во бикини

Еспресо