20.8 C
Скопје
16:55 - 28 мај, 2024

Ознака : јавноста

СветСлајдерСцена

ФОТО: Елен Деџенерис за првпат видена во јавноста по тешките обвинувања за злоставување на вработените – Сега е пристојна дури и со папараците

Еспресо
Елен Деџенерис во последните месеци се соочи со грозоморни обвинувања на своја сметка, а и покрај тоа пред неколку дена ја освои наградата „People’s Choice“...
ЛајфстајлРетроСлајдер

ФОТО: Ја шокирала јавноста, а папата фрлил анатема на неа – Вака изгледала првата Мис на светот!

Еспресо
На 19-ти април 1951 година во Лондон е одржан првиот избор за Мис на светот, а победата ѝ припаднала на тогашната мис Шведска, 22-годишната убавица...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Еспресо
Мина Јоксимовиќ, настарата ќерка на Жељко Јоксимовиќ важи за вистинска убавица, иако слабо се истакнува во јавноста. Мина неодамна објави слика на својот Инстаграм профил...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Морам сама да ја мијам косата – Сузана Манчиќ во изолација сними видео со кое ја разлути јавноста (ВИДЕО)

Еспресо
Познатата водителка Сузана Манчиќ покажа како изгледа нејзиното секојдневие во текот на вонредната состојба во Србија поради пандемијата на коронавирусот. – Што правам? Пеглам! Што...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Принцот Чарлс не сакаше да се ракува, па стана главна тема во јавноста! Еве што направи тој! (ВИДЕО)

Еспресо
Дека и принцовите се само обични луѓе покажа и принцот Чарлс во текот на својата посета на доделувањето на Принстоновите награди во Лондон. Имено, додека...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Меган и Хари последен пат во јавноста како кралско семејство, Кејт и Вилијам ги игнорираа (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо
Принцот Хари (35) во неделата ја одработи својата последна задача како генерал на кралската морнарица па на слушбениот прием во „Royal Albert Hall“ во Лондон...
Секојдневие

Селин Дион и на 51 година не престанува да ја шокира јавноста со провокативните модни комбинации (ФОТО)

Еспресо
Канадската пејачка Селин Дион во последно време често шокира со своите ексцентрични модни изданија кои често се граничат со добриот вкус. Иако ниту малку не...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо
Кралицата Елизабета прв пат официјално се појави во јавноста по неочекуваната одлука за напуштањето на кралската должност на принцот Хари и војвотката Меган Маркл. Кралицата,...
ЛајфстајлСцена

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor
Кијану Ривс (55) се појави на јавно случување со партнерката Александра Грант (46), што верувале или не, е неговото прво појавување со девојка некогаш! Тие...
ЛајфстајлСцена

Најпознатата балканска блогерка: Не ми треба фраер кој ништо не може да купи или плати (ФОТО)

Igor
Зорана Јовановиќ – Зоранах, најпознатата српска блогерка која ја обожаваат сите млади на Балканот со својата изјава ја згрози јавноста. 29-годишната инфлуенсерка, која неодамна ја...