14:24 - 19 април, 2024

Ознака : блогерка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сопругот на Бритни Спирс обвинет за сексуално вознемирување: „Одбив да водам љубов со него под туш во теретана“

Еспресо
Блогерката Ешли Френке го обвини сопругот Бритни Спирс за сексуално вознемирување. Американската блогерка Ешли Френке изјави дека фитнес тренерот ја малтретирал на спортски тренинг, а...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ПО ЧЕТВРТАТА ОПЕРАЦИЈА КОНЕЧНО ДОМА: Александра Шијакоска посилна од кога било!

М.Р.
Македонската модна блогерка Александра Шијакоска неодамна ја извести јавноста дека ѝ откриле тумор на главата и дека поради нејзината здравствена состојба нема да биде присутна...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

ОТВОРЕНО со блогерката Христина Пан која очекува близнаци: Досега мислевме дека ни е голем станот и се бркавме низ него, а сега одеднаш ни стана мал

Наташа Мустафа
Со Христина Пан, позната македонска модна и „бјути“ блогерка разговараме за нејзината најважна улога. Христина и нејзиниот сопруг Петар очекуваат принова. Како се запознавте со...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) Блогерката САРА е ЖРТВА НА СЕКСИЗАМ од страна на ГИНЕКОЛОГ: Го замолив да ме стерилизира, но тој ме одби само затоа што не бев во брак!

М.Р.
Блогерката Сара Џо Баскин неодамна споделила видео на социјалната мрежа „ТикТок“ во кое зборува за своето трауматско искуство со гинеколог по нејзината втора бременост. На...
Ви препорачуваме на СПЛокумчеНаши ФациСлајдер

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Александра Шијакоска – совршеноста се крие во едноставноста

Еспресо
Александра Шијакоска е една од нашите најпознати модни блогерки. Нејзиниот инстаграм-профил го следат над 44.000 луѓе.   View this post on Instagram   A post...
СемејствоСлајдер

Мајка со објава на „Инстаграм“ предизвика бурна дебата во врска со децата и екраните

Марија Гегоска
Мајката од Вирџинија проговори, откако беше критикувана на социјалните мрежи поради нејзината спонзорирана објава, во која ги повика децата да се занимаваат со активности на...
Секојдневие

ФОТО| Топ 5 комбинации од Александра Шијакоска кои мора да ги имате во вашиот плакар!

Васко Спасоски
Последниве неколку години на социјалните мрежи се појавија многу инфлуенсери, блогери за храна, за мода и и слично. Особено блогерки или ако сакате наречете ги...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Најпознатата фитнес блогерка Емили Скај се породи на подот во својот дом: Сопругот го забележа целото породување со својот телефон (ФОТО)

Слободен Печат
Австралиската фитнес блогерка Емили Скај (35) која на Инстаграм ја следат 2,5 милиони луѓе, се породи предвремено по втор пат и тоа во својот дом....
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Блогерката Зорана позира во танга-бикини: Фановите се прашуваат дали повторно има фотошоп? (ФОТО)

Васко Спасоски
Модната блогерка Зорана Јовановиќ или позната како Зоранах постојано предизвикува внимание со своите објави на Инстаграм, а од време на време знае да го истакне...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Се породи ќерката на Дино Дворник: Познатата блогерка сега ќе пие пиво! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на пејачот Дино Дворник се породила во тајност и на свет донесе девојче. Ела Дворник, една од најуспешните хрватски блогерки, со сопругот Чарс Пирс...