21.8 C
Скопје
18:05 - 30 мај, 2024

Ознака : породување

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Пинк итно го прекина концертот: Жена во публика почнала да се пораѓа

Еспресо
Пинк морала да го прекине концертот поради необична причина. Имено, додека ја изведуваше песната „Our Song“, пејачката одеднаш му порача на бендот да престане да...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Снаата на Теодора Џехверовиќ објави снимка од породувањето: Од болка до солзи радосници

Еспресо
Снаата на пејачката Теодора Џехверовиќ, блогерката Адријана Кадар, се породи и на свет донесе девојче со име Доротеа. Адријана објави снимка на која може да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЏЕНИФЕР ЛОРЕНС стана мајка: „Не сакам никој да се чувствува поканет во животот на моето дете“

еспресо
Џенифер Лоренс и Кук Марони станаа родители, но раѓањето на детето се уште не е официјално објавено. Холивудската убавица го роди првото дете. Среќната вест...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

РИЈАНА симболично го откри датумот на породувањето! „Сакам да го покажам стомакот, не сакам да се кријам“

Еспресо
Поп-ѕвездата, која за прв пат ќе стане мајка, гордо го покажува своето стомаче облечена во тесен фустан.   View this post on Instagram   A...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КАЈЛИ ЏЕНЕР отворено за постпородилните проблеми: „Ми беше тешко и физички и психички“

Еспресо
Кајли Џенер во последно време е малку отсутна од социјалните мрежи. Инфлуенсерката стана мајка по втор пат: таа и нејзиниот партнер Тревис Скот го пречекаа...
СветСлајдерСцена

ЕШЛИ ГРЕАМ СТАНА МАЈКА НА БЛИЗНАЦИ: Се породила дома, а во бременоста не се мерела на вага

Еспресо
Една од најпознатите и најубавите плус сајз манекенки Ешли Греам (34) стана мајка на уште две момчиња. Манекенката се породила дома, во 40-та недела од...
Женски печатСекојдневиеСлајдер

Кога раѓаш не бираш што ќе гризеш: РАКА НАМЕСТО КОЛБАС

М. С.
Породувањето е еден од најпредизвикувачките моменти во животот на жената. Страв, екстремна болка и возбуда – сосема е логично дека таквиот наплив на емоции нè...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Најпознатата фитнес блогерка Емили Скај се породи на подот во својот дом: Сопругот го забележа целото породување со својот телефон (ФОТО)

Слободен Печат
Австралиската фитнес блогерка Емили Скај (35) која на Инстаграм ја следат 2,5 милиони луѓе, се породи предвремено по втор пат и тоа во својот дом....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Се породи поранешната сопруга на Чејнинг Тејтум! (ФОТО)

Еспресо
Џена Деван повторна стана мајка. Актерката и поранешна сопруга на Џејнинг Татум, го роди своето второ дете, синот Калум Мајкл Ребел Кази. Момчето дојде на...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Се породи ќерката на Дино Дворник: Познатата блогерка сега ќе пие пиво! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на пејачот Дино Дворник се породила во тајност и на свет донесе девојче. Ела Дворник, една од најуспешните хрватски блогерки, со сопругот Чарс Пирс...