17.8 C
Скопје
21:43 - 25 мај, 2024

Ознака : фотошоп

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) „Пипл“ ги разочара читателите со јубилејните насловни страници: „Позираат ли восочни фигури или луѓе?“

еспресо
Уредниците на популарното списание Пипл претставија две опции за насловна страница за изданието посветено на годишнината на списанието. Сепак, на многумина не им се допадна...
БалканЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(Фото) Фановите лути на Лепа Брена: „Изгледаш смешно, не можеш да бидеш девојка од 20 години!“

Еспресо
Лепа Брена е уште една пејачка која подлегна на трендот да ги разубавува своите фотографии на социјалните мрежи. Не е тајна дека познатите личности сакаат...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ЗГРОЗЕНИ ОД ПРЕМНОГУ ФОТОШОП: Никол Кидман изгледа морничаво на насловна страна

Еспресо
Актерката Никол Кидман(54) позираше за магазинот „Vanity Fair“ и фотографиите предизвикаат огромен револт на социјалните мрежи. Обожавателите беа шокирани од фотографиите на кои Никол изгледа...
ЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдер

ПАТУВАМЕ НИЗ СВЕТОТ СО ФОТОШОП: Секси инфлуенсерка стана предмет на потсмев поради нејзината фотографија од Париз

И. Т.
Инфлуенсерката и модел Џес Хант од Велика Британија ја следат милион и пол корисници на социјалните мрежи. Џес постојано се „фали“ со бројните патувања и...
Наши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Тијана Дапчевиќ: Во 1997 година немаше фотошоп, но се живееше без стрес!

Васко Спасоски
Познатата пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ неодамна на својот профил на „Инстаграм“ објави фотографија стара 23 години. Славната Ула од хит-серијата „Преспав“ во описот напиша...
Ви ПрепорачувамеСлајдер

Македонски профил на Инстаграм ги „лови“ македонките кои претеруваат со фотошоп! (ФОТО)

Васко Спасоски
На Инстаграм пред неколку дена се појави профил под името „Photoshop.mkd“, која всушност е креирана со цел да ги „лови“ македонските девојки кои ги фотошопираат...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Блогерката Зорана позира во танга-бикини: Фановите се прашуваат дали повторно има фотошоп? (ФОТО)

Васко Спасоски
Модната блогерка Зорана Јовановиќ или позната како Зоранах постојано предизвикува внимание со своите објави на Инстаграм, а од време на време знае да го истакне...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Се „испеглале“ со Фотошоп – Шупут со досега најдлабокото деколте (ФОТО)

Еспресо
Маја Шупут Татаринов (40) уште еднаш со пријателите на социјалните мрежи сподели интригантни фотки. Пејачката овој пат позираше со најдобриот пријател Марко Грубниќ (37). Таа...
Uncategorized

Кога немаш граница: Знаеме дека е згодна, но сега претерала со фотошоп, па изгледа смешно! (ФОТО)

Слободен печат
Англиската актерка и модел Елизабет Харли не е ниту сигурна ниту задоволна со својот изглед, па токму затоа пред да ја објави на Инстаграм својата...
ЛајфстајлСцена

Катастрофална грешка на фотографијата на Ким која нејзините деца нема да ја заборават! (ФОТО)

Igor
Во новиот фотошоп-пекол се најде ќерката на Ким Кардашијан која на Инстаграм стана главна тема откако објави фотографија по повод Ноќта на вештерките. Најпознатата ријалити...