Ознака : јоксимовиќ

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Жељко Јоксимовиќ направи уличен концерт – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Еспресо
Жељко Јоксимовиќ на слушателите им приреди прекрасен концерт пред Градското собрание во Белград. Тој ја воодушеви публиката на овој начин и тоа на Велигден, но...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Еспресо
Мина Јоксимовиќ, настарата ќерка на Жељко Јоксимовиќ важи за вистинска убавица, иако слабо се истакнува во јавноста. Мина неодамна објави слика на својот Инстаграм профил...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Јована и Жељко Јоксимовиќ – Осум години од венчавката

Еспресо
Познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована денес прославуваат осум години од првата венчавка, а преубавата водителка по тој повод на својот Инстаграм профил...
Лајфстајл Сцена

СЕ СОБЛЕЧЕ ЌЕРКАТА на Жељко Јоксимовиќ, но претера со ФОТОШОП па си ги искриви очите (ФОТО)

Igor
Мина Јоксимовиќ, ќерката од првиот брак на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ ретко кога се појавува во јавност. Тоа се ретки моменти, односно само кога станува...
Лајфстајл Сцена

Жељко Јоксимовиќ се побуни за Тамара – Побара преиспитување на начинот на гласање (ФОТО)

Igor
Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ ја поддржа нашата претставничка Тамара на вчерашниот Евросонг, нарекувајќи ја победник. Тој вчера на својот Твитер профил напиша: „Време е...