20.8 C
Скопје
18:56 - 30 мај, 2024

Ознака : јоксимовиќ

БалканСлајдерСцена

Братот на Жељко Јоксимовиќ откри во какви односи се: „Не се дружиме“

Еспресо
Саша Јоксимовиќ ги извести своите следбеници на социјалните мрежи дека по 22 години брак се разведува од сопругата Невена. „Ги известувам сите, јас и Невена...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Трибините се тресат: Драган Бјелогрлиќ и Жељко Јоксимовиќ навиваат за Србија во Катар

Еспресо
Меѓу жестоките навивачи од Србија во Катар на Мундијалот забележани се и повеќе познати уметници. Таму се и режисерот и глумец, миленик на балканската публика,...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Жељко Јоксимовиќ направи уличен концерт – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Еспресо
Жељко Јоксимовиќ на слушателите им приреди прекрасен концерт пред Градското собрание во Белград. Тој ја воодушеви публиката на овој начин и тоа на Велигден, но...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Еспресо
Мина Јоксимовиќ, настарата ќерка на Жељко Јоксимовиќ важи за вистинска убавица, иако слабо се истакнува во јавноста. Мина неодамна објави слика на својот Инстаграм профил...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Јована и Жељко Јоксимовиќ – Осум години од венчавката

Еспресо
Познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована денес прославуваат осум години од првата венчавка, а преубавата водителка по тој повод на својот Инстаграм профил...
ЛајфстајлСцена

СЕ СОБЛЕЧЕ ЌЕРКАТА на Жељко Јоксимовиќ, но претера со ФОТОШОП па си ги искриви очите (ФОТО)

Igor
Мина Јоксимовиќ, ќерката од првиот брак на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ ретко кога се појавува во јавност. Тоа се ретки моменти, односно само кога станува...
ЛајфстајлСцена

Жељко Јоксимовиќ се побуни за Тамара – Побара преиспитување на начинот на гласање (ФОТО)

Igor
Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ ја поддржа нашата претставничка Тамара на вчерашниот Евросонг, нарекувајќи ја победник. Тој вчера на својот Твитер профил напиша: „Време е...