19.8 C
Скопје
22:07 - 19 мај, 2024

Ознака : тамара

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Тамара Тодевска со раскошно деколте на предевровизиска забава во Мадрид: Впечатлив моден избор на пејачката

еспресо
Вчеравечер, Тамара Тодевска настапи пред евровизиските фанови на предевровизиска забава во Мадрид. Ги испеја нејзините евровизиски хитови „Прауд“, со која нè претставиуваше на Евросонг во 2019...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Тамара и архитектот Лука уживаат во Галичник: Вака изгледа кога сте и буквално на коњ (од љубов)

jasmina.kantardzieva
Популарната пејачка Тамара Тодевска и нејзината нова љубов – архитектот од Скопје, Лука Радовиќ, есенските денови ги минуваат во живописниот галички регион, уживајќи во спортски...
БалканСлајдерСцена

Тамара Тодевска се разведува: „Одлучив да излезам од кафезот“

Еспресо
Популарната пејачка Тамара Тодевска по седум години брак, реши да стави крај на бракот со поранешниот кошаркар Александар Димитровски Мачка. Тамара изјавува дека долго време...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Те молиме врати се на Евровизија со ваква песна: Фановите ја бараат Тамара и „Нијагара“

Еспресо
Тамара Тодевска вчера ја објави својата нова песна „Нијагара“ и видеоспот кој ги воодушеви фановите. „Со задоволство Ви ја споделувам мојата нова песна и видеоспот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ТАМАРА ТОДЕВСКА: Сонувам за свет без насилство врз жени и девојчиња – Насилството може и мора да се сопре!

М.Р.
Насилството врз жените има многу долга историја, иако инцидентите и интензитетот на ваквото насилство се разликуваат со текот на времето, па дури и денес се...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ДАРЕН: Синот на пејачката Тамара Тодевска наполни 3 години

М.Р.
Нашата позната пејачка Тамара Тодевска, по повод третиот роденден на својот син Дарен организираше прекрасна прослава. Многу музика, балони, аниматори и уметници кои сликаа на...
Uncategorized

Синчето на Тамара наполни една година – Погледнете дел од атмосферата (ФОТО)

Слободен печат
По годината во која се соочи со многу проблеми, Тамара конечно со причина за славење. Нејзиното второ дете, синчето Дарен наполни една година. Тамара заедно...
Uncategorized

Тамара првпат за случката со химната: Толку многу ме мразеа. Веруваа дека сум се продала!

Слободен печат
Тамара Тодевска на фестивалот „KengaMagjike“, кој се одржува во Тирана, Албанија, беше прогласена за најдобар интернационален артист. На фестивалот се претстави со нејзината нова песна...
Uncategorized

Ќерката на најбогатата Хрватка позираше пред елката, нејзиното деколте засени се! (ФОТО)

Слободен печат
Тамара Еклстон се фотографираше во божиќно расположение, но на многумина во очи им падна деколтираниот фустан. Ќерката на Славица и Берни Еклстон позираше во црвено...
ЛајфстајлСцена

Бел фустан со ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ: Водителката на „Задруга 3“ ги остави сите без текст (ФОТО)

Igor
Тамара Ѓуриќ, водителката на реалното шоу „Задруга 3“, која често ќе влегува на имотот и ќе биде меѓу натпреварувачите, се појави во многу провокативно издание...