3.8 C
Скопје
20:34 - 5 декември, 2023

(Фото) Тамара и архитектот Лука уживаат во Галичник: Вака изгледа кога сте и буквално на коњ (од љубов)

Популарната пејачка Тамара Тодевска и нејзината нова љубов – архитектот од Скопје, Лука Радовиќ, есенските денови ги минуваат во живописниот галички регион, уживајќи во спортски активности, пешачење, убава локална храна.

На својот инстаграм профил Тама сподели серија фотографии од јавање на коњи во пар, една од популарните есенски активности на Галичник.

Од фотографиите се гледа дека двајцата се вљубени и складни, а усогласени не им се само емоциите, погледите кои си ги разменуваат и насмевките, туку и осмислениот стајлинг за оваа актвност.

Потсетуваме, Тамара по седум години брак се разведе од Александар -Мачка, а веста ја потврди на почетокот на ноември 2022 година. Од бракот има две деца Хана и Дарен. Романсата со архитектот Лука пак, пејачката ја потврди на крајот на минатиот месец годинава.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....