15.8 C
Скопје
22:28 - 27 мај, 2024

Ознака : прослава

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Огњен Амиџиќ во емисија го прослави раѓањето на синот: Гостите дојдоа со подароци

еспресо
Водителот Огњен Амиџиќ пред неколку дена стана татко по вторпат. Неговата сопруга роди момче кое двојката го крсти Перун, а вчера гордиот татко ги зема...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ѕирнете во скромниот дом на Здравко Чолиќ: Ќерката откри како изгледа прославата на Свети Архангел Михаил

Еспресо
И Здравко Чолиќ, како и бројни други ѕвезди од овие простори, вчера го прослави Свети Архангел Михаил заедно со семејството, а неговата ќерка Уна откри...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Фотосесии во пижами и подароци под елка: Како ѕвездите го прославија Божиќ

Еспресо
Ноќта на 25 декември, многу западни ѕвезди го прославија Божиќ опкружени со најблиските. Некои, како Рис Витерспун, печеа колачиња и беа домаќини на скромна семејна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Еве како и каде принцот Вилијам го прославил роденденот

Еспресо
Војводата од Кембриџ, Вилијам, вчера наполни 40 години. Во текот на вчерашниот роденденски ден, војводата од Кембриџ доби и официјални честитки објавени на социјалните мрежи...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Кралицата нема да присуствува на денешната миса во катедралата поради малаксаност

Еспресо
Кралицата Елизабета нема да присуствува на денешната миса за благодарност во лондонската катедрала Свети Павле, како дел од прославата на платинестиот јубилеј: одлуката е донесена...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Драган Спасов – Дац: Добив уште една ќерка, тоа е мојата снашка Софија!

М.Р.
Драган Спасов – Дац на 20 април го прослави својот 59-ти роденден, а на истиот ден актерот по втор пат заплива во брачните води. Без...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ФОТО)СЕВЕРИНА ДЕНЕС ДУВА 50 СВЕЌИЧКИ: Не е вљубена ама има повеќе причини за прослава!

Еспресо
Северина Вучковиќ денес, на 21 април, го слави својот 50-ти роденден. Ќе биде организирана голема забава во еден загрепски клуб, а организатори се – нејзините...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЃОРГЕ ИВАНОВ си ДОБИ ИМЕЊАК: Внукот на ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ќе го носи неговото име

М. Р.
На 4-ти април нашиот поранешен претседател Ѓорѓе Иванов стана дедо. По повод доаѓање на новиот член и прво внуче во семејствата Иванови и Кочови беше...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) АНДРИЈА МИЛОШЕВИЌ направи ГОЛЕМА ПРОСЛАВА по повод раѓањето на синот: Актерот е пресреќен и подготвен да менува пелени!

М. Р.
Актерот Андрија Милошевиќ и неговата вереница и колешка Александра Томиќ пред неколку дена ја споделија среќната вест. Андрија и Александра станаа родители на момче. Актерите...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО) НОВАК ПРИРЕДИ ПРЕКРАСНА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ЗА СВОЈАТА МАЈКА: Госпоѓа Дијана Ѓоковиќ беше пресреќна!

М.Р.
Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана вчера го прослави својот 58 роденден. Најдобриот тенисер на светот и неговото семејство приредија спектакуларна прослава за неговата мајка.  ...