4.8 C
Скопје
22:56 - 18 април, 2024

Ознака : принц

СветСлајдерСцена

(Фото) Гримаси за паметење: На принцот Луис му беше досадно за време на парадата во чест на роденденот на неговиот дедо Чарлс Трети

Еспресо
Најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон го украде вниманието правејќи гримаси на балконот на Бакингемската палата. Најмладиот син на принцот од Велс Вилијам...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо
Принцот Хусеин и неговата свршеница Раџва Ал Саиф се венчаа во палатата Захран во Аман. Jordan’s Crown Prince Hussein ties the knot in royal wedding#CGTNAmerica...
СлајдерСцена

Во чест на Принц во Минесота ќе се именува автопат со неговото име

еспресо
11-километри од патот кој поминува низ Минесота ќе биде преименуван според името на музичарот Принс, рокерот кој стои зад хитовите како „Purple Rain“, „When Doves...
СветСлајдерСцена

(Видео) Малиот принц Луис стана хит на Интернет со гестот кога ѝ подари цвеќе на сестра си: „Колку трогателно, тој е вистински џентлмен“

Еспресо
Социјалните мрежи брујат за необичниот чин на 4-годишниот принц Луис, најмладиот син на принцот и принцезата од Велс Вилијам и Кејт Мидлтон. На пат кон...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Вилијам наследува имот стар 685 години од 1 милијарда долари

Еспресо
Кралските тестаменти никогаш не се објавуваат. Ова значи дека она што се случува со голем дел од личното богатство на кралицата по нејзината смрт ќе...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Принцот Хари не успеал да се прости од кралицата Елизабета Втора

Еспресо
Кралот Чарлс Трети за првпат се обрати до нацијата и посочи дека својата мајка ќе ја земе за пример и дека „ќе ви служам цел...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Чарлс вознемирен за тв-серијата „Круната“:„Воопшто не сум како што ме прикажуваат на Нетфликс“

Еспресо
Во четвртата сезона на телевизиската серија „Круната“ (The Crown) принцот Чарлс е отсликан со неговиот таен однос со Камила Паркер во времето на неговиот брак...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ексцентричниот Принц ја обожавал виолетовата боја, со денови не спиел, а починал од опијат 50 пати посилен од хероин

Еспресо
Поминаа повеќе од четири години откако почина легендарниот пејач Принц, еден од највлијателните музичари на сите времиња. Почина откако неколку дена пред смртта му се...
СветСлајдерСцена

Принцот Хари ја доби тужбата за клевета против таблоидот Мејл 

Еспресо
Високиот суд во Лондон се согласи со Војводата: написот објавен од таблоидот за злогласното „безбедносно прашање“ на војводите од Сасекс во Велика Британија беше клеветнички....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Колку „три полни комбиња“: Идниот крал на Англија, принцот Чарлс собирал во куфери милиони кеш од контроверзен политичр од Катар

Еспресо
Од 2011 до 2015 година, принцот Чарлс лично собирал куфери и торби за пазарење полни со милиони долари во готовина од контроверзен катарски политичар. Ова...