5.8 C
Скопје
05:05 - 4 март, 2024

Ознака : суд

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира ќе избегне затвор за даночна измама: Еве каков договор е постигнат со Судот

Еспресо
Колумбиската пејачка Шакира ќе избегне судење за даночна измама. Ова го објави Ројтерс повикувајќи се на Судот во Барселона. Како дел од договорот со Судот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Роберт Де Ниро го загуби судскиот спор, на поранешната асистентка мора да ѝ плати над милион долари!

Еспресо
Компанијата на познатиот актер Роберт Де Ниро ќе мора да ѝ плати на поранешна вработена 1,2 милиони долари поради обвинувања дека ја навредувал затоа што...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Во жестокото судење на Де Ниро, вмешана сегашната партнерка: „Асистенткава мисли дека ти е жена, ќе си имаш проблем со мене, отпушти ја!“

Еспресо
Продолжува бурното судење меѓу Де Ниро и неговата поранешна асистентка Греам Чејс Робинсон која го тужеше за родова дискриминација и сексуално вознемирување. Судењето се одвива...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Хари за починатата љубов Керолин Флак прозборе пред судот: „Фотографите беа кај неа пред самиот да стигнам таму“

Еспресо
Војводата од Сасекс неколку месеци во 2009 година имал љубовна афера со британската ТВ ѕвезда – водителката Керолин Флек, која почина во 2020 година, а...
СветСлајдерСцена

Принц Хари пред судот: „Сакам да ставам крај на омразата кон мене и Меган Маркл“

Еспресо
Принцот Хари сака да добие почит за приватниот живот преку суд. Toj ja објави својата намера да го запре протокот на омраза кон него и...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Сите зборуваат за случајот Гвинет Палтроу: Како актерката ја користеше облеката за да победи на суд

Еспресо
Ако сте биле присутни на социјалните мрежи во последните денови, сигурно сте виделе бројни објави за судењето меѓу Гвинет Палтроу и пензионерот Тери Сандерсон, кој...
СветСлајдерСцена

(Видео) Поротата застана на страната на Гвинет Палтроу, глумицата го доби судењето: Што му шепна на докторот на заминување

Еспресо
Актерката Гвинет Палтроу (50) и пензионираниот лекар Тери Сандерсон (76), кој ја тужеше затоа што го удрила додека скијал во 2016 година, повторно се сретнаа....
СветСлајдерСцена

Принц Хари ја обвини монархијата за прислушување на неговиот телефон: „Ми стана јасно во последниве години“

jasmina.kantardzieva
Принцот Хари го обвини кралското семејство дека ги крие информациите за прислушувањето на неговиот телефон од News Group Newspapers (NGN). Војводата од Сасекс пристигна во...
БалканСлајдерСцена

Тимот на Северина му возвраќа на судот: „Таа не навредуваше, туку протестираше за постапките на Центарот…“

Еспресо
Во обвинението се наведува дека Северина минатата година на Денот на вљубените навредувала социјалниот работник од Центарот за социјални грижи Максимир. Откако Прекршочниот суд во...
СветСлајдерСцена

Американската армија ги повлече рекламите со Џонатан Мејџорс: Мултимилионската кампања стопирана додека не се затвори судењето

Еспресо
Американската армија ја повлече својата нова рекламна кампања со актерот Џонатан Мејџорс, откако во саботата беше објавена веста дека актерот е уапсен за наводен напад...