14.8 C
Скопје
10:40 - 2 јуни, 2023

Принц Хари ја обвини монархијата за прислушување на неговиот телефон: „Ми стана јасно во последниве години“

Принцот Хари го обвини кралското семејство дека ги крие информациите за прислушувањето на неговиот телефон од News Group Newspapers (NGN).

Војводата од Сасекс пристигна во Лондон за да учествува во судскиот процес против британскиот издавач Associated Newspapers, поточно против весникот Дејли меил.

„Институтот (Монархијата) без сомнение долго време ги криеше информациите од мене за прислушување на телефонот NGN, а тоа стана јасно дури во последните години, кога поднесов сопствена тужба, користејќи различни правни совети и застапување“, го цитира принцот Хари ТВ каналот Sky News.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Royal Family (@royal_family_history)

Во почетокот на 2023 година, во своите мемоари Резерва (The Spare), војводата од Сасекс призна дека по смртта на неговата мајка, принцезата Дијана, тој „многу пиел“ и пробал голем број тешки дроги што го менуваат умот, вклучувајќи кокаин и халуциногени печурки. Неговите откритија би можеле да го доведат принцот Хари во тешка позиција, според правниот експерт и поранешен федерален обвинител Неама Рахмани.

Судскиот процес во кој учествува Хари против британскиот таблоид се уште трае. Пристигнувањето на Хари во Лондон, кое беше непознато за јавноста – токму затоа и неочекувано, се случува само неколку недели пред крунисувањето на Чарлс Трети. Се уште не е потврдено дали Хари и Меган ќе присуствуваат на крунисувањето на 6 мај.

Појавувањето во јавност на принц Хари и Меган Маркл ќе биде ограничено на крунисувањето (ако присуствуваат)

 

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....