14.8 C
Скопје
10:15 - 2 јуни, 2023

Бред Пит продаде ексклузивен имот за 39 милиони долари (каде што живеел со Анџелина Џоли): Глумецот се сели на север

Додека Бред Пит и Анџелина Џоли го продолжуваат процесот на развод, актерот сега продаде имот во ексклузивната населба Беверли Хилс во Лос Фелиз, остварувајќи профит од над 37 милиони долари, откако го купи имотот пред повеќе од 30 години за помалку од 2 милиони долари. долари.

Пит го продал огромниот имот за 39 милиони долари според RadarOnline.com, откако го купил од актерката Касандра Петерсон во 1994 година за само 1,7 милиони долари.

Комплексот вклучува езерце со риби Кои, кино, скејт-парк, сала за бал и многу други удобности. Пит и Џоли ја делеле оваа палата до нивното разделување.

Бред Пит го огласи имотот за продажба пред неколку месеци, со наведена цена од 45 милиони долари, но на крајот мораше да се задоволи со помала сума, бидејќи се сели нагоре во Кармел, Калифорнија, според ТМЗ.

Инаку, актерот е во љубовна романса со Инес де Рамон и наскоро би можеле да ја официјализираат нивната врска.

 

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....