4.8 C
Скопје
22:37 - 18 април, 2024

Ознака : имот

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Каков имот има Милош Биковиќ, ќе ви се сврти во памет: Ова е рај на Земјата, а близу е до братот кој е монах

Еспресо
Причината поради која го купил имотот на ова место е затоа што манастирот во кој се наоѓа неговиот брат Михаило е многу блиску. Актерот Милош...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез ја продаде својата куќа за 34 милиони долари: Еве како изгледа луксузниот имот

Еспресо
54-годишната американска пејачка и актерка Џенифер Лопез, откако се омажи за Бен Афлек и заедно купија луксузен имот за 60 милиони долари, одлучи да ја...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Рачно напишаниот тестамент на Арета Френклин пронајден во кауч, валиден е: Синовите испокарани, а вредноста на имотот падна на само 4 милиони

Еспресо
По пет години рочишта, судот во Мичиген го прогласи за валиден тестаментот пронајден скриен во каучот во домот на Арета Френклин. Легендарната пејачка почина во...
СветСлајдерСцена

Еве кој е наследник на богатството на Лиза Мари Присли: А што ќе добие сопругата на Елвис?

Еспресо
Ќерката на Лиза Мари Присли, Рајли Кио, ќе биде единствена правна наследничка на имотот на покојната мајка, стои во судските докумнти до кои дошле новинарите...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Наташа Беквалац „млати“ тешки пари со изнајмување на вилата во Ченеј: Еве колку кошта изнајмување за една вечер, а сè е распродадено до крајот на годината!

Еспресо
Популарната српска пејачка Наташа Беквалац веќе подолго време го издава својот луксузен имот во Ченеј, во близина на Нови Сад, за разни прослави. Луксузниот имот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Две години пред смртта Тина Тарнер купила неверојатен имот во Цирих: Луксузна вила со приватно езеро за викенд одмор

Еспресо
Тина Тарнер и нејзиниот сопруг, Ервин Бах, ја проширија својата империја со недвижнини само две години пред смртта на легендарната пејачка. Моќната двојка, кои разменија...
СветСлајдерСцена

Бред Пит продаде ексклузивен имот за 39 милиони долари (каде што живеел со Анџелина Џоли): Глумецот се сели на север

Еспресо
Додека Бред Пит и Анџелина Џоли го продолжуваат процесот на развод, актерот сега продаде имот во ексклузивната населба Беверли Хилс во Лос Фелиз, остварувајќи профит...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Цеца на шопинг на недвижен имот на Копаоник: Пејачката се пожали на чизмите од неколку илијади евра

Еспресо
Српската најпозната пејачка реши да вложи во недвижен имот и тоа во Србија, поточно на луксузниот зимски центар Копаоник.   – Она што ме привлекува...
СветСлајдерСцена

Кејт и Вилијам наследиле таен имот што Чарлс и Камила особено го сакале

еспресо
Според британските медиуми, по смртта на кралицата Елизабета Втора, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, принцезата од Велс, наследиле куќа во рурален дел на Велс....
СветСлајдерСцена

(Видео) Еве го имотот каде што ќе се случува свадбата на Џенифер Лопез и Бен Афлек, приватен комплекс до кој се стигнува само со дозвола

Еспресо
И така, по изненадувачката венчавка во Лас Вегас, викендов ќе се случува тридневна свадба на нај(о)зборуваната двојка на годината – Џенифер Лопез и Бен Афлек....