14.8 C
Скопје
10:32 - 2 јуни, 2023

(Видео) Се сеќавате на градоначалникот на Пула кој ги забрани српските народњаци? Отиде на турбофолк забава: „Ма, тоа е приватно“

На социјалните мрежи се шири видео снимено во кафуле на Истра на кое се гледа и градоначалникот на Пула Филип Зоричиќ, во чиј град ги забарани концертите на српските фолк пејачи поради „музика која не е соодветна за поднебјето, менталитетот и духот на Пула“.

На снимката се слуша песна од Халид Бешлиќ.

Зоричиќ за хрватски Индекс потврди дека е на снимката.

– Го видов тоа на интернет. Сопригата и јас приватно бевме повикани на 30 години прослава на еден мал ресторан во Пула, зашто бев класен на детето на сопственикот, и снимено е таман на нашето влегување во објектот. Тоа е приватен простор“, рече градоначалникот за Индекс.

Потсетуваме, во Пула неодамна истиот градиначалник забрани концерти на кои требаше да настапат српски пејачи како Душко Кулиш, Ана Бекута, Драган Којиќ Кеба и Зоран Мичановиќ.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....