19.8 C
Скопје
15:50 - 20 април, 2024

Ознака : пула

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Здравко Чолиќ купил суперлуксузен стан во Пула: Еве колку платил за неверојатниот поглед на морето и градот

Еспресо
Мегаѕвездата Здравко Чолиќ си купил луксузен стан во Пула, во една од зградите што е се уште во изградба – како дел од атрактивен и...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Клиника „Жан Митрев“ на невропсихијатрискиот конгрес во Пула

Еспресо
Клиничката болница „Жан Митрев“ учествуваше на невропсихијатрискиот конгрес кој се одржа во Пула, Хрватска, во период од 18-21 мај 2023 година, претставен со д-р Марија...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Се сеќавате на градоначалникот на Пула кој ги забрани српските народњаци? Отиде на турбофолк забава: „Ма, тоа е приватно“

Еспресо
На социјалните мрежи се шири видео снимено во кафуле на Истра на кое се гледа и градоначалникот на Пула Филип Зоричиќ, во чиј град ги...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Градоначалниците на Пула и Осиек не се за „ѓубре“, ама еве го народот: Игла не можеш да фрлиш на турбофолк концерт

М.П
Откако градоначалникот на Пула, Филип Зоричиќ го забрани концертот на кој требаше да настапат Душко Кулиш, Ана Бекута, Драган Којиќ и Зоран Миќановиќ, а градоначалникот...
БалканСлајдерСцена

Ана Бекута жестоко му одговори на градоначалникот на Пула: „Ѓубрето не може да биде хрватско ниту српско“

Еспресо
По повод веста дека градоначалникот на Пула Филип Зоричиќ го забранил настапот на Ана Бекута, Зорана Миќановиќ, Душко Кулиш и Драган Којиќ Кеба во овој...
БалканСлајдерСцена

НЕГОВАТА „ЛЕЈЛА“ БЕШЕ МЕГАХИТ: Денес Вајта живее со 199 евра во Пула, сопругата Војка уште мора да работи во Хамбург

Еспресо
Музичарот Сеид Мемиќ Вајта, познат по мегахитовите „Лејла“, „Златна рипка“, „Живот е маскинбал“, „ „Азра“ со години ретко се појавува во јавноста. Според „Дневни аваз“,...
ЛајфстајлСцена

ПРЕУБАВАТА КОСОВСКА АКТЕРКА со жежок фустан МАМЕШЕ ПОГЛЕДИ на фестивалот во Пула (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
На отворањето на 66-от Филмски фестивал во Пула прикажана е премиерата на филмот „Генерал“ на Антун Врдољак. Со впечатлив фустан, со изразено деколте и висок...