39.8 C
Скопје
17:11 - 19 јули, 2024

Ознака : 200 евра

БалканСлајдерСцена

НЕГОВАТА „ЛЕЈЛА“ БЕШЕ МЕГАХИТ: Денес Вајта живее со 199 евра во Пула, сопругата Војка уште мора да работи во Хамбург

Еспресо
Музичарот Сеид Мемиќ Вајта, познат по мегахитовите „Лејла“, „Златна рипка“, „Живот е маскинбал“, „ „Азра“ со години ретко се појавува во јавноста. Според „Дневни аваз“,...